Наука

Тропічні фрукти пом’якшать наслідки зміни клімату

Тропічні фрукти іноді лякають нас своїм виглядом. Однак саме ці плоди можуть стати нашим порятунком: вони не тільки вирішать продовольчі проблеми, але і допоможуть трохи полегшити зміна клімату

Вчені з’ясували, що збільшення виробництва тропічних фруктів дозволить не тільки уникнути нестачі вітамінів у жителів країн, що розвиваються, але і впоратися зі зміною клімату.

Image by Manuel Willer from Pixabay

Незважаючи на різноманітність їстівних рослин – їх налічується понад 7000 – світова продовольча система будується на надзвичайно низькій різноманітності культур. Майже половина калорій, споживаних людиною, надходить тільки від чотирьох рослин: пшениці, рису, цукрової тростини і кукурудзи.

Надмірне споживання цих багатих енергією, але бідних живильними речовинами рослин в поєднанні з недоліком поживних речовин, призводить до недоїдання, через яке сьогодні страждають близько двох мільярдів осіб. Крім того, культивування цих рослин призвело до великих втрат біорізноманіття та внесло свій внесок у зміну клімату.

З цих причин автори нової книги «Люди і природа» (People and Nature) зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха закликають до зміни глобальних продовольчих систем. Згідно з авторами, виходом з ситуації, що склалася було б вирощування і споживання продуктів харчування, які можна використовувати в якості джерела енергії і мікроелементів для організму, і які б не завдавали шкоди навколишньому середовищу зі збільшенням посівної площі.

За словами авторів, таким потенціалом володіють тропічні дерева, яких сьогодні налічується близько 50 000 видів. Вчені стверджують, що така висока різноманітність дозволить вирощувати великі обсяги продуктів завдяки відносно невеликому зростанню виробництва кожної рослини. Це надасть менший вплив на екосистеми, оскільки жоден вид рослин не будуть вирощуватися в таких обсягах, щоб нашкодити іншим.

Автори пишуть, що при наявності інвестицій і державної участі дрібні фермерські господарства могли б розширити масштаби агролісомеліоративних систем для створення більшої кількості здорової їжі, одночасно диверсифікуючи свої джерела доходу. У своїй книзі вчені запропонували ряд кроків, які дозволяє стимулювати виробництво тропічних фруктів і збільшити обсяги їх споживання по всьому світу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button