Гумор

Експерти розрахували, з якою швидкістю пересувається Санта-Клаус по світу

Представники технологічних компаній в прямому ефірі відстежують “найшвидшого” Санта-Клауса за всю історію.

Оскільки населення світу вперше перевищило вісім мільярдів, “Санта летить швидше, ніж будь-коли”, — пояснює Адам Горський, аерокосмічний інженер Ansys Government Initiatives (AGI) із штату Пенсільванія. За оцінками, цього року він подорожує зі швидкістю 7 Маха. Це в сім разів більше швидкості звуку, 8 575 км/год або 2 382 м/с.

AGI, дочірня компанія Ansys Inc., займається моделюванням польотів. Це одна з двох технологічних компаній у Філадельфії, які відстежують політ Санта-Клауса напередодні Різдва в режимі реального часу. Вони використовують дані, зібрані NORAD, американсько-канадським командуванням повітряно-космічної оборони Північної Америки.

NORAD агрегує відомості з передавачів, встановлених у багатьох місцях, в тому числі зі зручного маяка на санях Санта-Клауса — червоного носа Рудольфа, пояснюють експерти. Дочірня компанія Cesium з Центр-Сіті створила зручне програмне забезпечення для панелі інструментів, що спрощує відстеження Санти.

З 1960-х років NORAD відстежує літаки, супутники та інші літаючі об’єкти над Північною Америкою і робить дані загальнодоступними, що дозволяє планувальникам польотів уникати аварій і підвищувати безпеку повітряного руху.

Санта-Клаус, ототожнюється з образом Миколи Чудотворця, західноєвропейський і північноамериканський чарівний персонаж, який дарує подарунки дітям на Різдво Христове. Його сани запряжені чарівними оленями, головний з них – Рудольф.

На відміну від інших оленів, у нього своя оригінальна пророблена історія і червоний ніс-«лампочка». Він допомагає незвичайним очам північного оленя, здатним бачити в ультрафіолеті, бачити перешкоди при польоті через невидимі для них хмари і туман, йдеться в статті, опублікованій в журналі Frontiers for Young Minds.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button