Земля

Три голови грецьких богів знайшли в стародавньому місті

Статуя, яку дослідники знайшли при недавніх розкопках, - єдина, яка повністю збереглася. 

Голови грецьких богів Геракла, Ероса і Діоніса знайшли в стародавньому місті Айзаной в турецькій провінції Кютахья. Крім них, археологи виявили добре збережену статую невідомого чоловіка.

Розкопки в місті Айзаной проводить дослідницька група з 80 співробітників університету Кютахья Думлупінар. Ще 20 техніків досліджують регіон річки Пенкалас, агори та театру, повідомляє Hurriyet Daily News.

Статуя, яку дослідники знайшли під час розкопок, — єдина, яка повністю збереглася. Її висота – 210 см, у неї відсутня тільки половина п’єдесталу і одна нога. В іншому вона залишилася ціла. Відсутні частини вчені сподіваються знайти в 2023 році.

Серед інших знахідок – голова Діоніса висотою близько 40 см і голова Геракла. У 2020 році дослідники знайшли тіло статуї, але голова була від іншого об’єкта. Крім того, археологи знайшли голови статуй різних богів і богинь давньогрецького пантеону. Один з яскравих прикладів – голова Ероса висотою близько 20 см. Артефакти, які вчені знайшли в цьому районі, відносяться до різних періодів, але, імовірно, фрагменти статуй створили 1800-2000 років тому.

Стародавнє місто Айзаной розташоване на території Чавдархісар, за 48 км на південний захід від провінції Кютах’я, у внутрішніх районах Західної Анатолії. Сьогодні воно знаходиться на плоскому безлісному плато, відомому як рівнина Ренчик, на висоті від 1000 до 1050 м над рівнем моря. Місто розташовувалося на березі річки Ріндакос, приблизно в 40 км на південний захід від Котіеума, в 25 км на північний схід від Каді і в 40 км на північний захід від Аппіа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button