Наука

Експрес-тест виявляє інсульт менш ніж за шість годин після перших симптомів

EurekAlert :Дослідники розробили швидкий тест крові, який точно діагностує смертельно небезпечну форму інсульту із закупоркою великих артерій.

Американські дослідники розробили тест, який об’єднує біомаркери крові з клінічними показниками для виявлення пацієнтів, які перенесли інсульт з оклюзією великих судин. Точна рання діагностика дасть змогу вчасно розпочати лікування і запобігти інвалідності та смерті пацієнта.

Image by rawpixel.com on Freepik

Увага дослідників була зосереджена на двох білках, виявлених у капілярній крові. Це гліальний фібрилярний кислий білок (GFAP) і D-димер. GFAP допомагає у відновленні головного і спинного мозку після травм. Але він вивільняється при будь-якій кровотечі в мозку. Це означає, що підвищені рівні GFAP вказують на крововилив у мозок, але не вказують причину, чи то інсульт, чи то травма.

З іншого боку, тест на D-димер оцінює проблеми зі згортанням крові. Рівень D-димеру може підвищуватися через запалення, кровотечу або інші фактори, такі як інфекція COVID-19. Окремо обидва тести не дають точного результату, але разом і в поєднанні з результатами обстеження лікаря можуть ідентифікувати ішемічні інсульти із закупоркою великих судин із високою точністю.

Розроблений тест має специфічність понад 90% і ефективно виключає інші стани, які також призводять до крововиливу в мозок. Результат тестування готовий менш ніж за шість годин після перших симптомів. Це може суттєво допомогти в діагностиці.

Інсульт з оклюзією є серйозною невідкладною медичною ситуацією і потребує швидкого лікування за допомогою механічної тромбектомії – хірургічної процедури, яка усуває закупорку.

Механічна тромбектомія дала змогу людям, які в іншому разі померли б або стали інвалідами, повністю відновитися, наче їхнього інсульту ніколи не було. Що раніше буде проведено це втручання, то кращим буде результат для пацієнта. Ця захоплива нова технологія може дозволити більшій кількості людей у всьому світі швидше отримати таке лікування, – говорить Джошуа Бернсток, доктор медичних наук, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button