Технології

Hermeus розпочав випробування двигуна для гіперзвукових комерційних літаків (відео)

New Atlas:

Американський аерокосмічний та оборонний стартап Hermeus провів випробування запатентованого апарату попереднього охолодження турбореактивного двигуна моделі Pratt & Whitney F100. Його планують встановити на прототип Quarterhorse Mk2. Колись, сподіваються конструктори компанії, їхній комерційний гіперзвуковий літак із трикутним крилом зможе обігнати стратегічний надзвуковий SR-71 Blackbird.

Двигун F100 проходить випробування передпускового охолоджувача, Heremus

Замість одного прототипу, на якому можна було б тестувати весь цикл польоту з надзвуковою швидкістю Hermeus будує для випробування кожного аспекту окремі прототипи. Так, за допомогою Mk0 інженери перевіряли руління злітно-посадковою смугою. Mk1 мало що міг, окрім зльоту і посадки, а подолати звуковий бар’єр зможе тільки Mk2. Для цього літаку потрібен надзвуковий двигун.

Такий двигун має не тільки створювати потрібну тягу, а й справлятися з низкою проблем, що виникають під час гіперзвукового польоту. Зокрема, як пише New Atlas, ідеться про особливості процесу забору повітря на надзвуковій і гіперзвуковій швидкостях. При досягненні швидкості у 2,5 числа Маха вхідне повітря охолоджуватиметься спеціальним переохолоджувачем. Це дасть змогу запобігти пошкодженню двигуна через дію занадто високих температур.

Результати статичних вогневих випробувань апарату попереднього охолодження двигуна F100, що відбулися на авіабазі Едвардс у Каліфорнії, потім використають для розроблення власного комбінованого двигуна Chimera, що працює у двох режимах: у звичайному турбореактивному та гіперзвуковому прямотічному повітряно-реактивному.

Проте, коли прототип Mk2 підніметься в небо, він не розженеться швидше за 2,5 числа Маха – для більш швидкісного польоту буде побудовано Mk3.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button