Відео

Подивіться на гігантський корональний викид на Сонці, який зняв Solar Orbiter

Зонд Solar Orbiter зробив захоплюючі знімки коронального викиду маси на Сонці. За своєю суттю це метеорологічні події, які виникають в космосі, коли Сонце швидко і раптово викидає велику кількість плазми. Про це повідомляє NASA.

Перший викид корональної маси, що спостерігається геліосферним тепловізором Solar Orbiter (SoloHI), виглядає як раптовий спалах білого кольору, який перетворюється в сонячний вітер. Маленькі чорні та білі прямокутники, які видно на знімках, є блоками телеметрії, артефактами, які виникають при стисненні знімків для відправки на Землю.

Подивіться на гігантський корональний викид на Сонці, який зняв Solar Orbiter

Зображення, які робить зонд, – це найближчі зображення Сонця, які людство змогло зробити. Але вже скоро біля Сонця розгорнеться справжня конкурентна боротьба, оскільки до Сонця наближається зонд Паркера і скоро буде запущений зонд NASA – EUNIS, який буде досліджувати сонячну атмосферу.

Solar Orbiter є спільною місією Європейського космічного агентства і NASA. Він був запущений в лютому 2020 року і досяг перигелію своєї подорожі приблизно через рік. Через кілька днів після того, як він досяг цієї точки, стався викид корональної маси, який був зафіксований трьома інструментами зонда, а також декількома космічними телескопами, що дало дослідникам ЄКА і NASA унікальну можливість стати свідками цієї події з різних сторін.

Крім того, корональний викид був вперше проаналізовано новітнім інструментом – геліосферним імідж-сканером.

Подивіться на гігантський корональний викид на Сонці, який зняв Solar Orbiter

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button