Екологія

Кліматолог розповів як запобігти зміні клімату на планеті

Відомий вчений-кліматолог Джеймс Хансен збирається виступити з заявою для світових лідерів, що збираються в Німеччині для конференції ООН по глобальному потеплінню, в якому озвучить свою позицію щодо змін клімату. Вчений вважає, що компанії, відповідальні за погіршення кліматичних умов, потрібно притягнути до відповідальності в судовому порядку.

«Країни повинні подавати в суд на найбільші в світі нафтові, вугільні та газові компанії і цементні компанії за збиток, викликаний зміною клімату», – вважає відомий вчений-кліматолог Джеймс Хансен.

Вчений вважає, що основні наслідки зміни клімату відбуваються швидше, ніж те, що повідомляється навіть в останніх наукових доповідях. Тому необхідно терміново вимагати величезну суму грошей у відповідальних за погіршення кліматичних умов на планеті компаній, щоб різко скоротити викиди вуглекислого газу (CO2), вивести існуючий СО2 з атмосфери, а країнам – впоратися з наслідками зміни клімату, стверджує Хансен.

Уряди також притягуються до судової відповідальності. Група голландських громадян виграла перший в історії кліматичний позов проти уряду в 2015 році. Суди погодилися з тим, що уряд Нідерландів недостатньо робить для захисту своїх громадян і робить безпрецедентну ухвалу про те, що щорічна мета скорочення викидів CO2 в країні повинна збільшитися з 17% до 25% до 2020 року порівняно з рівнем 1990 року.

Всесвітня метеорологічна організація раніше оголосила, що 2017 рік, ймовірно, стане одним із трьох найтепліших років в історії і, ймовірно, найжаркіший рік у відсутність явища Ель-Ніньо. Подібні природні аномалії пов’язані з погіршенням кліматичних умов на планеті. І ситуація тільки погіршується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button