Земля

Екстремальні погодні явища: причини виникнення

pogoda-ekatrimВ останні роки планета потерпає від екстремальних погодних явищ, які виникають в тому чи іншому регіоні. Такою руйнівною подією була безпрецедентна повінь в Пакистані в 2010 році, а також спека в Росії і США в 2011 році. На думку вчених з Потсдамського інституту досліджень впливу клімату (PIK), у цих окремих подій є спільні фізичні причиниповедінка гігантських атмосферних хвиль. Як виявилося, техногенні зміни клімату постійно порушують напрямок атмосферних потоків навколо Північної півкулі.

“Глобальний рух повітря в середніх широтах Землі зазвичай приймає форму хвилі, яка переміщується між тропічними і арктичними регіонами, – пояснює провідний автор дослідження Володимир Пєтухов. – Таким чином, ці хвилі можуть викачувати тепле повітря з тропіків в Європі, Росії, і США або навпаки – холодне повітря з Арктики “.

Вчені виявили, що під час кількох останніх екстремальних погодних явищ атмосферні хвилі практично завмирали на місці на кілька тижнів. Таким чином, замість приходу холодного повітря довгий час підтримується спека. Фактично спостерігалося посилення зазвичай слабких, що міняють один одного кліматичних явищ. При цьому час тут грає вирішальну роль: спека в 30 градусів за Цельсієм протягом 30 днів не завдасть особливої шкоди, а ось тривалі посушливі періоди викликають негативні наслідки в житті міст та сільському господарстві.

Тепер зрозуміло, що зміни клімату викликані викидами парникових газів від спалювання викопного палива, не означають, рівномірне глобальне потепління. Зменшення різниці температур між Арктикою і, наприклад, Європою призводить до змін у поведінці атмосферних потоків – вони потрапляють у своєрідну пастку.

Натхнення: http://rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments