Різне

Захворювання аутизму,шизофренії має генетичні корені

shyzofreniaГенетики твердять, що такі захворювання, як аутизм, шизофренія, синдром дефіциту уваги, гіперактивність, біполярні розлади  мають загальні генетичні корені і поділяють одні й ті ж біологічні фактори ризику. Згідно з даними останніх досліджень, результати яких були днями опубліковані в медичному журналі The Lancet, всі вищеперелічені захворювання пов’язані один з одним всього чотирма генами, які об’єднуються один з одним в різних варіантах.

Дослідники говорять, що в майбутньому вони сподіваються розробити такі препарати, які блокуватимуть небезпечні генні пари і лікувати депресію або шизофренію на генетичному рівні.

До подібних висновків автори статті дійшли на підставі досліджень 33 000 чоловік з психічними розладами та 28 000 людей без таких. Дослідження проводилися серед представників обох статей і всіх рас.

“Чотири генетичних варіанти збільшують ризик виникнення п’яти розладів. Також було встановлено, що два генних варіанти відповідають і за баланс кальцію в головному мозку”, йдеться в статті. Також в публікації медики відзначають, що психічні захворювання мають дуже складну структуру і всього в їх розвитку і перебігу задіяні, швидше за все, не менше сотні генів-транскриптор.

За словами Ніка Креддока, психіатра з Університету Кардіффа в Ірландії, виявлені гени – це свого роду базис захворювань і їх дослідження безпосередньо пов’язане з виявленням недуг. “Подальші дослідження подібних генів допоможуть нам зрозуміти, що саме відбувається не так в головному мозку людини, коли в нього трапляється психічний розлад. Зрештою, робота з даними генами створює наукову базу, що допомагає нам краще боротися з найбільш поширеними психічними захворюваннями сучасності”, – говорить Креддок.

Також у статті йдеться, що генетичні маніпуляції з психічно-хворими людьми можуть виявитися одними з найскладніших і багатоаспектних.

Натхнення:  www.cybersecurity.ru

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button