Земля

Відкриття вчених вносить деякі доповнення в теорію еволюції

Вчені з Університету Флориди, вивчаючи будову морських гребневиків, яких ще називають «морськими прибульцями», розшифрували їх генетичний код. Результати дослідження показали, що в ході еволюції у гребневиків сформувалася унікальна нервова система, яка не має аналогів в жодних інших істот.

hrebnevyky_550
Гребневики – широко поширений тип морських тварин. Їх відмінна риса – «гребені» з війок, використовувані при плаванні. Гребневики – найбільші серед пересуваючих за допомогою вій тварин: їх розміри коливаються від декількох міліметрів до півтора метрів.

До цих пір вважалося, що у всіх представників царства тварин нервова система розвивалася від найпростішої нервової клітини до складного мозку. Проте, вивчивши генетичний код гребневиків, вчені виявили, що у них еволюція даної системи йшла інакше.

Читайте також: «Киснева революція» на Землі

«Морські прибульці» не мають генів, відповідальних за утворення нейронів. Крім того, в їх організмі немає і хімічних речовин, які забезпечували б передачу нервових імпульсів. У роботі їх нервової системи беруть участь інші механізми.

Таким чином, результати даного дослідження вносять деякі доповнення в традиційну теорію еволюції. Тепер вся класифікація тварин може бути переглянута.

Крім того, якщо врахувати, що для утворення нейронів і забезпечення зв’язку між ними можуть використовуватися не тільки вже відомі науці речовини, то дане відкриття може зіграти велику роль і в медицині, зокрема у пошуку ліків від хвороб Альцгеймера, Паркінсона та ін.

Повідомляється також, що гребневики володіють прекрасною здатністю до регенерації. Вони можуть відновлювати нервові клітини і заліковувати найсильніші пошкодження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button