Екологія

Ель-Ніньо продовжить свій вплив як мінімум до квітня 2024 року

За оцінками ВМО, існує 90% ймовірність продовження Ель-Ніньо протягом всієї зими на північній півкулі.

© cikavosti.com (MidJourney)

Згідно з повідомленням Всесвітньої Метеорологічної Організації (ВМО), погодне явище Ель-Ніньо продовжить свій вплив як мінімум до квітня 2024 року, що призведе до рекордних температур в поточному році, який вже рухається до встановлення нових температурних рекордів.

За оцінками ВМО, існує 90% ймовірність продовження Ель-Ніньо протягом всієї зими у північній півкулі. Схожий прогноз був зроблений раніше минулого місяця американськими метеорологами.

Ель-Ніньо – це явище підвищення температури поверхні Тихого океану, яке може спричинити екстремальні погодні явища, включаючи лісові пожежі, тропічні циклони та тривалу посуху. Це вже спричиняє серйозні наслідки у всьому світі, з особливо великим впливом на ринки, що розвиваються, які є більш вразливими до коливань цін на продукти харчування та енергоресурси.

Крім того, ВМО зазначила, що 2023 рік може стати рекордно теплим роком в історії спостережень. Попереднім рекордом був 2016 рік, частково обумовлений сильним Ель-Ніньо та впливом викидів парникових газів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button