Екологія

Рівень парникових газів досяг нового максимуму, незважаючи на обмеження через COVID-19

У понеділок ООН повідомила, що парникові гази в атмосфері – основний фактор зміни клімату – досягли рекордних максимумів минулого року і продовжили зростати в цьому році, попри заходи щодо обмеження через пандемію COVID-19.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) – спеціалізована міжурядова установа Організації Об’єднаних Націй в області метеорології. Заснована в 1950 році. Є компетентним органом ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі і її взаємодії з океанами. У понеділок організація заявила, що блокування, закриття кордонів, припинення польотів і інші заходи щодо стримування пандемії дійсно скоротили викиди багатьох забруднювачів та парникових газів, таких як двоокис вуглецю.

Однак представники ВМО попередили, що промисловий спад через пандемію не приборкав рекордні концентрації парникових газів, які утримують тепло в атмосфері, підвищуючи температуру, викликаючи підвищення рівня моря.

«Падіння викидів, пов’язане з блокуванням, – це всього лише крихітна відмітка на довгостроковому графіку, – йдеться в заяві глави ВМО Петтері Таалас. – А нам потрібно постійне згладжування кривої ».

Попередні оцінки щорічного бюлетеня ВМО говорять про те, що добові викиди CO2 могли знизитися на цілих 17% у всьому світі під час дії обмежень через пандемію. При цьому річний ефект знизиться на 4,2-7,5%.

І все ж це не призведе до зниження концентрації CO2 в атмосфері, йдеться в повідомленні ВМО. Річ у тому, що вплив обмежень на концентрації парникових газів був недостатній. Концентрація CO2 продовжить рости, хоча і в дещо уповільненому темпі.

«У короткостроковій перспективі вплив обмежень COVID-19 неможливо відрізнити від природної мінливості», – йдеться в повідомленні.

Таалас зазначив, що світ перевищив глобальний поріг вмісту вуглекислого газу в 400 частин на мільйон в 2015 році.

«І лише чотири роки по тому ми перевищили показник в 410 частин на мільйон. Такого зростання ніколи не було в історії наших рекордів », – робить висновок голова ВМО.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button