Авто

Як вибрати шини

Від автошин багато в чому залежить керованість автомобіля, поведінка його на дорозі, комфорт поїздки. При підборі шин на автомобіль, особливу увагу рекомендується приділити їх експлуатаційним характеристикам, так як серйозні проблеми може викликати невідповідність автошин типу автомобіля, умовам або стилю водіння. Їх вибір вимагає особливо ретельного підходу.

26-04-15-foto-600x338-1

Різні сезонні умови припускають використання автошин, що розрізняються, крім малюнка протектора, хімічним складом гуми, а також конструкцією та іншими елементами. Наприклад, автошини літні належного рівня безпеки в мороз забезпечити не можуть, оскільки при низьких температурах еластичність гуми помітно втрачається, зчеплення з дорогою знижено, що може мати неприємні наслідки. Практично все, що необхідно знати про автошини, відбивається в її маркуванні або наноситься на її бічну поверхню.

Одним з факторів, які забезпечують керованість автомобіля в процесі руху, є експлуатаційні якості автомобільних шин. Хороші шини можуть набагато збільшувати безпеку пересування на автомобілі, оптимізувати навантаження на основні вузли, навіть зменшити витрату палива. Автовласники замислюються про покупку нового комплекту автошин зазвичай в таких типових ситуаціях, як планова сезонна заміна покришок або знос і пошкодження гуми, а також у разі необхідності підготувати машину до незвичайних умов експлуатації. Для того, щоб зрозуміти, які шини купувати краще – вищі або нижчі, ширші або вужчі, подорожче або подешевше, чим вони відрізняються, – необхідно визначитися з умовами передбачуваної експлуатації автомобіля.

Правильно вибрати «взуття» для автомашини допоможуть відповіді на деякі питання. Який клімат в місцевості, де Ви проживаєте? Скільки часу Ви проводите в пересуванні по місту або шосе? Які відмінності симетричного малюнка протектора і направленого? Який з них краще? Чи можна на різні осі автомобіля ставити шини різних типорозмірів або малюнків протектора? Що таке дощові автошини? У якому випадку їх необхідно купувати? Яка шина для зими краще: шипована або не шипована? Чи можлива установка зимових шипованих автошин тільки на ведучі колеса? З якої причини шина може лопнути під час руху і як уникнути цього? Чим більше питань, тим вибір легше.

Важливо при виборі визначити моделі автошин, придатних для типу Вашого автомобіля – легкового або позашляховика (джипа). У категорію легкових автомобілів включені легкові вантажівки, тобто вантажні модифікації легкових автомобілів, що мають індекс вантажопідйомності більше 100. Потім необхідний вибір типу автошин – літніх, зимових (шипованих чи ні) або всесезонних.

Автомобільні шини випускаються зі спеціальних сортів гуми, а також виступає в ролі каркаса кордової тканини. Покришку складають протектор, борти, бокова частина, брекер і каркас. Важливими критеріями вибору шин є характеристики протектора, типорозмір, властивості каркаса і гуми.

Питання вартості при виборі шин

Вибір шин краще починати з оцінки бюджету покупки. Потім потрібно визначити типорозмір автошин, які можна на вашу машину встановлювати. Вибирати гуму треба з урахуванням характеристик протектора. Після цього необхідно визначення умов, в яких автомобіль буде використовуватися. Так ви зможете вибрати автошини, які вашим потребам відповідають найбільш точно.

За вартістю шини одного типорозміру відрізнятися можуть досить значно. Якщо Ви будете знати, в чому полягає різниця між покришками, які стоять кілька сотень гривень, і покришками вартістю кілька тисяч гривень, то бюджет покупки нових автошин легко зможете оцінити.

На вартість покришок впливає склад гуми, використовуваної для їх виготовлення. Їх ціну збільшує застосування спеціальних наповнювачів і добавок, які покращують експлуатаційні характеристики шин. У більш дорогих автошинах використовується сучасна кордова тканина, що забезпечує міцність каркаса, не збільшуючи при цьому масу покришки.

Відомими виробниками приділяється велика увага властивостям протектора з метою найкращого пристосування його до роботи в конкретних умовах. Тому дорогі моделі відомих брендів на слизькій поверхні забезпечують надійне зчеплення, гарантують збільшену прохідність по бруду і снігу.

Якісні шини високого і середнього цінових сегментів, в порівнянні з покришками дешевими, гарантують кращу керованість автомобіля. Оптимізуючи навантаження на двигун, вони зменшують витрату палива. З економічної точки зору це виправдовує покупку якісних автошин відомих виробників. До того ж, краща керованість машини на дорозі підвищує безпеку, як водія, так і пасажирів. Природно, економити на шинах в таких випадках не варто.

26-04-15-foto-600x450-2

Що потрібно знати про малюнок протектора при виборі шин

Чи дозволяється ставити шини різного типорозміру або малюнка протектора на різні осі автомашини? – За правилами дорожнього руху необхідно ставити шини одного типорозміру, що мають однаковий малюнок, на одну вісь автомобіля. Можна ставити різні пари автошин на різні осі, якщо їх тип і розмір відповідає рекомендованому заводом виробником автомобіля.

Тим не менше, використання автошин різних типорозмірів і малюнків, як правило, погіршує технічні характеристики, закладені заводом виробником. Може погіршитися керованість машини, збільшитися гальмівний шлях, підвищитися схильність до заносу.

Поради професіоналів: намагайтеся використовувати на всіх колесах автомобіля однаковий типорозмір шини, якщо так рекомендовано заводом виробником авто. Що стосується зимових шипованих шин, то тут набагато складніше. Часто автовласників цікавить питання: чи можлива установка зимових шипованих шин лише тільки на провідних колесах? – Зимові шиповані автошини встановлювати необхідно на всі чотири колеса! Безпека Ваша та оточуючих вас людей залежить від цього.

На переднеприводному автомобілі установка зимових шипованих шин на передню вісь вирішує відразу кілька завдань: поліпшення прохідності (що в засніжених дворах дуже важливо), поліпшення руху з місця при зупинках на перехрестях та ін. Але виникає неприємна і небезпечна проблема. При пригальмовуванні або навіть просто при скиданні газу, на слизькій дорозі автомобіль починає розгортати. Зазвичай все відбувається несподівано і невчасно. Надзвичайно небезпечно, якщо це трапляється в повороті, до того ж навіть в плавному. Причиною багатьох ДТП за статистикою є саме така установка шипованих автошин.

Установкою зимових шипованих шин на задній осі задньоприводного автомобіля, можна вирішити проблеми, що стосуються прохідності і руху з місця. На відміну від передньопривідної, машина при гальмуванні не схильна до розвороту, однак на слизькій дорозі вона погано зупиняється! Причина в тому, що навантаження на передню вісь при гальмуванні збільшується, а на задню вісь – зменшується. У зв’язку з цим шиповані автошини, що стоять на задній осі, на слизькій дорозі швидше зупинитися автомобілю не допоможуть. Додатково до цього, у заднеприводного автомобіля, в якому шиповані шини встановлені на задній осі, існують великі проблеми з керованістю при русі по слизькій дорозі, бо хорошого зчеплення з дорогою передні напрямні автомобіль колеса не мають.

Як вибрати всесезонні шини з урахуванням вигідності їх використання

У виробництві літніх автошин використовуються тверді сорти гуми, що зберігають властивості при спекотній погоді. Зимові шини випускаються із застосуванням м’яких сортів гуми, яка витримує сильні морози. Для всесезонних шин призначається гума, температура використання якої близько 0 градусів. Порівняно з гумою літніх покришок вона гірше переносить спеку, поступаючись в той же час гумі для зимових автошин при використанні в сильні морози.

Під час літньої спеки або сильних морозів використання всесезонних шин – це компроміс між економією і необхідністю забезпечення оптимального режиму експлуатації машини. При поїздках по льоду або снігу універсальні покришки значно поступаються покришкам зимовим. При високій температурі повітря вони стають занадто м’якими, що зменшує керованість автомобіля на високій швидкості.

Однією з головних причин популярності всесезонних автошин серед автолюбителів є низька ціна. Покупка комплекту літньої і зимової гуми обійдеться дорожче придбання універсальних покришок десь на 50-60%. Але необхідно пам’ятати, що всесезонні шини зношуються швидше зимових та літніх покришок на 20-25%, так як вони не пристосовані до використання при температурах екстремальних.

Однак покупка всесезонної гуми в деяких ситуаціях обґрунтована. Можна купувати універсальні покришки, якщо в регіоні, де ви живете, сильні морози зустрічаються рідко. Взимку прийнятний рівень комфорту при пересуванні автомобіля по розчищених міських вулицях, талому снігу і мокрому асфальту забезпечать всесезонні шини. Ви можете купити універсальні покришки як третій комплект «взуття» для свого автомобіля. Всесезонні шини краще використовувати навесні і ранньою осінню, коли найбільш доречно поєднання літніх і зимових властивостей гуми.

Рекомендуємо звернути увагу на протектор всесезонних автошин. Він повинен бути асиметричним, щоб забезпечити хороше зчеплення в різних дорожніх умовах. При поїздках по мокрій дорозі і по бруду керованість автомобіля покращує спрямований тип малюнка.

Як вибрати шини, враховуючи можливі причини її пошкодження на ходу

Автошина, що тріснула на ходу часто призводить до аварії, особливо на великій швидкості. Однак цей ризик цілком можна звести до мінімуму при знанні основних причин, що призводять до пошкодження автошини:

1. Можливий наїзд на сторонній предмет, що руйнує конструкцію шини.
2. Попадання в яму колеса автомобіля на великій швидкості, що веде до пошкодження колісного диска і порушення герметичності покришки.

Від таких причин не застрахований ніхто, можна тільки порадити посилити увагу на дорозі і по можливості уникати їзди по узбіччю, на якій багато ям, різних сторонніх предметів. Однак існують і інші причини пошкодження шини на ходу, уникнути яких цілком можливо.

3. Неправильний тиск в шинах, що приводить до перегріву автошини та руйнування конструкції.
4. Пошкодження шини механічні (порізи, що стирчать фрагменти металевого корду, а також грижі).
5. Проштрикування шини сторонніми предметами, виліт яких зменшує тиск в шині.
6. Сильний знос шини (висота протектора легкового авто з правил дорожнього руху менше 1.6 мм бути не повинна).
7. Старіння гуми, втрата її еластичності (на поверхні автошини візуально помітні маленькі тріщинки).
8. Використання автомобільних шин з наварним протектором. Зношені автошини обробляють, наварюючи новий гумовий шар протектора. Такі автошини погано балансуються і недовговічні, не кажучи вже про їх неважливі характеристики. Протектор часто відшаровується, що веде до руйнування шини.

Рекомендації професіоналів як вибрати шини і уникнути неприємностей на дорозі: уважно огляньте автошину перед її установкою, можна зробити це з залученням фахівців шиномонтажу або на станції технічного обслуговування. Необхідно постійно стежити за зовнішнім станом шин, тиском в них, що на дорозі допоможе уникнути багатьох неприємностей. Не купуйте автошини, вживані, вони можуть мати одночасно майже всі перераховані вище недоліки, проявитися які можуть тільки після їх установки на автомобіль! Щасти вам покупки і легкої дороги!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button