Всесвіт

Поверхня Місяця виявилася схожа на клаптикову ковдру

Незважаючи на неполадки в роботі китайського місяцеходу “Нефритовий заєць”, ровер все ж як і раніше є джерелом цінних наукових даних. Апарат вже не працює, але вчені все ще аналізують отримані ним дані. Останні результати цієї місії, зокрема, дозволяють припустити, що планетологічна історія Місяця була набагато більш насиченою, ніж передбачалося раніше.

Ровер Yutu проаналізував структуру поверхні природного супутника Землі і виявив під своїми колесами, принаймні, дев’ять різних верств гірських порід. Це означає, що досліджувана область, а можливо, і весь Місяць, був геологічно активним протягом останніх 3,3 мільярда років.

“Ми зробили два вкрай цікавих спостереження в ході нашого дослідження. По-перше, ми ідентифікували більше випадків вулканічних вивержень в пізній період місячної еволюційної історії. А по-друге, ми виявили, що місячні моря, які, по суті, є вулканічними рівнинами, складаються не тільки з базальтових лав, а й з пірокластичних порід, сформованих під час вулканічних вибухів. Останнє відкриття може пояснити склад летких речовин місячної мантії “, – розповідає провідний автор дослідження Лун Сяо (Long Xiao), планетолог з Китайського університету геологічних наук.

Читайте також: У 2020-му побудують ліфт на Місяць (відео)

У статті Сяо і його колег, опублікованій в журналі Science, наведені результати аналізів знімків камери і радара LPR. Останній може досліджувати місячні структури на 400 метрів углиб від поверхні. Всі отримані дані дають вичерпну інформацію про місце посадки “Чан’е-3” – апарату, який доставив “Нефритового зайця” на поверхні Селени.

2-16-03-2015-600-564

Місячна структура різношерста, немов клаптева ковдра (фото Wikimedia Commons).

Досліджуванна Yutu ділянка Місяця розташована всього в 50 метрах від кратера С1, ширина якого становить 450 метрів. Згідно з теоріями вчених, С1 утворився в ході космічного зіткнення земного супутника з іншим небесним тілом близько 80-27 мільйонів років тому.

Читайте також: Місяць може всіх нас вбити

Автори нового дослідження відзначають, що місце, де висадилися “Чан’е-3” і “Нефритовий заєць” сильно відрізняються за своїм планетологічним складом від тих локацій, які вивчали радянські місяцеходи і астронавти місій “Аполлон”. Тобто структура нашого супутника є “різношерстою”, як клаптева ковдра, відзначають дослідники.

На даний момент Yutu перестав пересилати дані в зв’язку з механічними несправностями апарату. Однак дослідники продовжують вивчати те, що ровер встиг передати на Землю до свого остаточного виходу з ладу. Сяо і його колеги сподіваються, що їм вдасться дізнатися більше про планетологічні особливості та еволюційної історії Місяця в результаті нових космічних місій.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments