Екологія

За останні десять років рівень арктичного льоду скоротився на 13%. Це рекорд

Вчені повідомили про рекордне танення льодів в Арктиці. Про це йдеться у звіті, підготовленому 120 експертами з більш ніж 30 європейських інститутів.

За даними звіту, за останні десять років рівень арктичного льоду скоротився на 13%, а середня товщина льоду в Баренцевому морі стала менше на 90%.

Північний Льодовитий океан теплішає і на цей процес припадає 4% від усього глобального потепління. Якщо кількість льоду з Арктики, що надходить в інші басейни, зменшиться, то це ще сильніше прискорить потепління, вважають вчені.

“Зміна клімату, забруднення та надмірне використання морських ресурсів мають безпрецедентний тиск на океан, що вимагає термінової необхідності в стійких заходах з управління та адаптації. Розгляд океану як фундаментального фактора в системі Земля і розуміння багатовимірної й взаємопов’язаної природи океану є основою сталого майбутнього” – вважає Карина фон Шукманн, голова групи експертів

Також автори відзначили сильний вплив кліматичних змін на океан. У період з 1993 по 2019 рік середні температури моря в глобальному масштабі зростали зі швидкістю 0,015°C на рік.

Крім цього, наприклад, в Чорному морі з 1955 по 2019 рік вміст кисню у водах щорічно скорочувався швидкістю 0,16 моля / м?/року.

В результаті, автори звіту підкреслюють, що необхідно вдосконалювати засоби моніторингу океану, щоб краще прогнозувати його швидкі зміни.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments