Здоров'я

Втрата лісів Амазонки призвела до різкого збільшення кількості хворих малярією

У регіонах лісів Амазонки з великою кількістю вирубки дерев за минулий рік був відзначений спалах захворюваності малярією. Зростання числа випадків зараження також пов’язаний з подальшим зниженням швидкості збезлісення, повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідження, проведене фахівцями з Каліфорнійського і Стенфордського університетів, виявило прямий зв’язок між збезлісенням і передачею малярії комарами.

Вирубка лісів стала серйозною проблемою в бразильській Амазонії. Від втрати дерев постраждало здоров’я довкілля, біологічне різноманіття і права корінних народів. Було виявлено, що вирубка лісів є не тільки екологічною катастрофою, але і прямою загрозою здоров’ю людей.

Уряд Бразилії веде ретельні записи про випадки малярії, які опинилися цінним ресурсом для вчених. Також були використані супутникові дані та дистанційне зондування.

На 1 кв. км втраченого лісу припадає близько 6 нових випадків малярії. Є й зворотний зв’язок: малярія впливає на добробут населення, що живе в центральних частинах Амазонії, де кожен випадок захворювання призводить до зменшення розчищення лісу приблизно на 0,07 кв. км.

Як показало дослідження, нераціональні зміни в навколишньому середовищі можуть мати неочікувані наслідки для здоров’я людини.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button