Всесвіт

ESO опублікувала відео “польоту” до зоряного скупчення “Криниця Бажань”

Ця відео-послідовність починається з панорами південного Чумацького Шляху і відносить нас в подорож до розсіяного зоряного скупчення NGC 3532. Знімок скупчення отриманий на 2.2-метровому телескопі MPG / ESO в обсерваторії ESO Ла Сілла в Чилі.

Деякі зіркові скупчення ще сяють гарячим блакитним кольором, але багато більш масивні члени скупчення вже стали червоними гігантами і світять з темно-оранжевим відтінком.

Читайте також: 10 найбільш дивних об’єктів у Всесвіті

[box type=”shadow”]”Цій групі зірок близько 300 мільйонів років – за стандартами розсіяних скупчень це середній вік. Ті його зірки, які народилися з помірними масами, зараз все ще сяють біло-блакитним світлом, але більш масивні члени скупчення вже вичерпали свої запаси водневого палива і стали червоними гігантами. В результаті скупчення багато і блакитних, і помаранчевих кольорів. Ті зірки, які спочатку мали найбільшу серед усіх членів скупчення масу, вже давно прожили свої короткі, але яскраві життя і вибухнули у вигляді наднових. В скупченні є й безліч менш помітних, слабших зірок з меншими масами, які живуть довше і світять з жовтим або червоним відтінком. Всього в NGC 3532 близько 400 зірок “.[/box]

[youtube]ILqACPmvC8s[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button