Всесвіт

Вчені вперше виміряли кількість хрому на іншій планеті

Походження Меркурія, найближчої до Сонця планети, давно інтригує вчених. Як і у Землі, у нього металеве ядро. Але воно становить набагато більшу частину його обсягу — 85% в порівнянні з 15% у нашої планети. Тепер вчені ще більше дізналися про Меркурії.

Місія НАСА Discovery класу MESSENGER і перший космічний корабель, що обертається навколо Меркурія, зробили вимірювання планети. Згідно з даними, в складі планети менше кисню, а, значить, вона утворилася з різних будівельних блоків в ранній Сонячній системі. Проте, виявилося важко точно визначити ступінь окислення Меркурія за наявними даними.

У новому дослідженні, проведеному вченим Університету штату Арізона Ларрі Нітлером зі Школи дослідження Землі і космосу, дані місії MESSENGER використовували, щоб виміряти і картувати велика кількість дрібноелементного хрому на поверхні Меркурія.

Хром широко відомий тим, що він стійкий до корозії при металообробці, а також надає колір рубінів і смарагдів. Крім того, він існує в широкому діапазоні хімічних станів, тому його достаток надає інформацію про хімічні умови, при яких він «включився» в породи.

Карта вмісту хрому з колірним кодуванням, накладена на зображення Меркурія, зроблене MESSENGER. Фото: Larry Nittler / ASU

Вчені розрахували, що кількість хрому має варіюватися по всьому Меркурія з різницею приблизно в чотири рази. При цьому, найбільша кількість речовини може бути в його металевому ядрі. Крім того, дослідники встановили нові обмеження на загальну ступінь окислення планети.

«Це вперше, коли хром безпосередньо виявили і відобразили на будь-який планетарній поверхні. Залежно від кількості доступного кисню він знаходиться в оксидних, сульфідних або металевих мінералах. Поєднуючи дані з сучасним моделюванням, ми можемо отримати унікальне уявлення про походження і геологічну історію Меркурія», — укладають вчені.

Результати дослідження опубліковані в липневому номері Journal of Geophysical Research: Planets.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button