Людина

Вчені з’ясували, що соціальний статус передається у спадок

Американські вчені спільно з британськими колегами дійшли висновку, що людьми набагато частіше від батьків успадковується соціальний статус, а не деякі фізичні особливості, наприклад ріст.

27-11-14-foto-cikavosti550x386-1

Експертами з Лондонської школи економіки і Університету Каліфорнії проведено аналіз відомостей про людей, які в період з 1170-2012 роках були студентами університетів Кембриджу та Оксфорду, а також тих, у кого був високий рівень достатку в 1236-1299 роки. Після цього вчені проаналізували заповіти, які складалися починаючи з 1858 року. У ході дослідження, спрямованого на вивчення соціального статусу, експерти звертали увагу і на такі аспекти, як рівень освіти і доходів, рід занять, здоров’я і добробут.

[ads2] Як з’ясувалося, соціальний статус часто передавався людині з покоління в покоління не одну сотню років. При цьому дослідники з’ясували, що люди успадковували його набагато частіше, ніж ріст. Причому така залежність не змінювалася протягом століть, і зараз вона виражається навіть яскравіше, ніж в доіндустріальну епоху.

Читайте також: Вчені: найповажнішими людьми виявилися п’яниці

Дослідники відзначають, що соціальний статус далеких предків може сильно вплинути на життя людини.

[box type=”success”]”Виявляється, у формуванні соціального статусу бере участь велика кількість успадкованих якостей. При об’єднанні цілих поколінь важлива роль відводиться таким аспектам, як генетика, соціальні зв’язки і культура сім’ї”, – розповів один з авторів дослідження Ґрегорі Кларк.[/box]

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button