Людина

З’ясувалося, як канабіс впливає на ДНК людини

Згідно з новим дослідженням, надмірне вживання канабісу може впливати на ДНК, змінюючи процес її метилювання.

Paz de Jah, CC BY 2.0

Автори дослідження з Наукового коледжу Кентерберійського університету Нової Зеландії, прийшли до висновку, що канабіс надає специфічний вплив на гени, які беруть участь у роботі серця і мозку. Це може пояснити більший ризик виникнення психічних і серцевих захворювань у споживачів наркотику. В цілому, порівнюючи вплив тютюну та канабісу на геном, дослідники роблять висновок, що вони різняться, причому наслідки від вживання канабісу менш виражені.

В ході дослідження була вивчена різниця в метилуванні ДНК — процес, який впливає на роботу генів, — у споживачів канабісу і тих, хто не вживає цей наркотик. Найсерйозніші зміни спостерігалися у тих піддослідних, хто курив і тютюн, і канабіс. Але водночас у тих, хто вживав тільки канабіс, вдалося виявити саме його специфічний вплив на гени. Втім, автори дослідження визнають, що до отриманих ними результатів поки потрібно ставитися з обережністю.

Зараз, згідно зі статистикою, канабіс є найпоширенішою психоактивною речовиною у світі. У вересні поточного року в Новій Зеландії повинен пройти референдум про легалізацію його продажу, споживання, зберігання і виробництва.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button