Головна / Людина / Фахівці досліджували вплив спраги на організм

Фахівці досліджували вплив спраги на організм

Дослідники зі Стенфордського університету проводили експеримент на гризунах, щоб визначити реакцію організму на спрагу. Вони визначили, що мозок по-різному реагує під час споживання води і після.

Потреба у воді – природна потреба організму. Експерти підкреслюють, що чисту воду слід щодня вживати крім інших рідин, щоб уберегти організм від зневоднення і поліпшити обмінні процеси. Вони рекомендують кожні півгодини здійснювати по кілька ковтків.

Вчені досліджували спрагу, як сигнал організму, який потребує рідини. Оцінивши імпульси мозку гризунів в різні моменти взаємодії з водою, вони прийшли до висновку, що спрага може бути сигналом виникнення різних хвороб, а не тільки потребою у заповненні рідини. Наприклад, це може бути симптом захворювання нирок або гормонального збою.

Вчені встановили, що бажання втамувати спрагу перед сном – це потреба організму в накопиченні необхідної вологи для функціонування протягом ночі.

Не варто плутати спрагу з бажанням перекусити. Фахівці нагадують, що в середньому людині потрібно випивати в добу 2,5 л води, а в жарку погоду, коли волога активно випаровується у процесі терморегуляції, обсяг необхідно збільшити.