Людина

Фахівці досліджували вплив спраги на організм

Дослідники зі Стенфордського університету проводили експеримент на гризунах, щоб визначити реакцію організму на спрагу. Вони визначили, що мозок по-різному реагує під час споживання води і після.

Потреба у воді – природна потреба організму. Експерти підкреслюють, що чисту воду слід щодня вживати крім інших рідин, щоб уберегти організм від зневоднення і поліпшити обмінні процеси. Вони рекомендують кожні півгодини здійснювати по кілька ковтків.

Вчені досліджували спрагу, як сигнал організму, який потребує рідини. Оцінивши імпульси мозку гризунів в різні моменти взаємодії з водою, вони прийшли до висновку, що спрага може бути сигналом виникнення різних хвороб, а не тільки потребою у заповненні рідини. Наприклад, це може бути симптом захворювання нирок або гормонального збою.

Вчені встановили, що бажання втамувати спрагу перед сном – це потреба організму в накопиченні необхідної вологи для функціонування протягом ночі.

Не варто плутати спрагу з бажанням перекусити. Фахівці нагадують, що в середньому людині потрібно випивати в добу 2,5 л води, а в жарку погоду, коли волога активно випаровується у процесі терморегуляції, обсяг необхідно збільшити.

Кнопка «Наверх»