Людина

Вчені розповіли, чому люди не завжди можуть знайти собі пару

Люди відчувають дискомфорт на побаченнях і не можуть знайти собі пару не через вади характеру, а по еволюційним причин, заявляють вчені.

“Приблизно кожен другий чоловік відчуває труднощі в особистому житті і в справі продовження роду. У більшості випадків вони пов’язані не з тим, що всередині них щось не так. Просто ми були пристосовані еволюцією до життя у зовсім не тому середовищі, в якому зараз живемо“, — заявив Менелай Апостолу (Menelaos Apostolou) з університету Нікосії (Кіпр).

Розвитком майже всіх багатоклітинних живих істот керують два фактори — природний і статевий відбір. У першому випадку еволюцією диригують мінливі умови навколишнього середовища, а в другому — внутрішньовидова конкуренція за продовження роду. У цій боротьбі перемагають найяскравіші особини, що призводить до появи таких непотрібних прикрас, як хвости у павичів або гребінці у півнів.

Причини статевого відбору поки залишаються предметом суперечок серед учених: одні біологи вважають, що він допомагає популяції бути готовим до різких змін умов, а інші — що він захищає види від виродження і підтримує їх конкурентоспроможність в еволюційній гонці.

Апостолу і його колеги зацікавилися тим, як перехід до осілого життя і розвиток цивілізації могли вплинути на статеву поведінку людини і статевий відбір. Як припустив психолог, причинами того, чому тепер багато людей роками не можуть знайти свою другу половину, могли стати зміна способу життя і постійно мінливі соціальні норми, що регулюють відносини між статями.

Щоб знайти відповідь, вчені опитали майже дві тисячі студентів з вузів Кіпру, у яких запитували, як легко їм даються побачення, наскільки вони важливі для них і які проблеми у відносинах з протилежною статтю вони відчувають.

Кожен другий учасник опитування заявив, що у нього виникали серйозні труднощі на перших побаченнях або при підтримці вже існуючих відносин, а ще 20% — що стикалися з проблемами і в тому і в іншому випадку. Причому, за словами психологів, це в рівній мірі характерно і для хлопців, і для дівчат.

На думку вчених, труднощі в спілкуванні з протилежною статтю обумовлені не непривабливою зовнішністю, проблемами зі статевими органами або поганим характером, а глибинними еволюційними і соціальними причинами.

Як пояснює Апостолу, статевою поведінкою людини багато в чому управляють його інстинкти, закладені на рівні генів і пристосовані для життя в тій обстановці, в якій еволюціонували його предки. Ця ситуація радикально змінилася два століття тому, під час першої промислової революції.

“Ми припускаємо, що велика частина таких інстинктів виникла в той час, коли у людини майже не було вибору у стосунках з протилежною статтю: в більшості випадків наречену або нареченого за нього обирали батьки. Ці обставини змінилися недавно, і у нас просто не було часу до них пристосуватися. У минулому інтроверсія не була проблемою для людей, так як задачу пошуку підходящої пари вирішували за нього”, — підсумовує вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments