Здоров'я

Фахівці радять замість ІМТ вимірювати співвідношення об’єму талії до зросту

Використання мотузки або сантиметрової стрічки для вимірювання своїх пропорцій може працювати набагато краще, ніж вимірювання індексу маси тіла (ІМТ), вважають британські експерти з Університету Оксфорд Брукс.

183c9744fabd3f6a50b9c093cca6d9b7

Нове дослідження показало, що вимірювання зросту і подальший поділ його навпіл дозволяє отримати окружність талії, що допомагає оцінити наявність зайвої ваги.

[ads2] В даний час медичні працівники використовують ІМТ, щоб з’ясувати, чи знаходиться пацієнт в небезпеці через своєю вагу. Але недоліком вимірювання ІМТ є те, що він не бере до уваги вага м’язів, яких значно більше, ніж ваги жиру. Даний тест може переоцінити небезпеку ожиріння для людей з важкими кістковими структурами або великою м’язовою масою або недооцінити ризик для людей, які мають велику кількість жиру на животі.

Читайте також: 

Міжнародні дослідження показали, що людина має більш низький ризик розвитку серцево-судинних захворювань, якщо об’єм талії складає менше половини його росту. За словами британських експертів, вимірювання відношення об’єму талії до зросту є більш точним інструментом для оцінки ризику розвитку ожиріння, ніж вимір ІМТ. Дане співвідношення не повинно перевищувати 0,5 для здорової людини.

Дослідження майже 3000 16-літніх молодих людей показало, що учасники, у яких було виявлено наявність надмірної ваги даними способом, були класифіковані як здорові з допомогою тесту ІМТ.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button