Здоров'я

Фахівці рекомендують перейти на ненасичені жири

Заміна насичених жирів, таких як вершкове масло, на ненасичені, до яких відносять оливкова олія, може сприяти більш довгому життю. Про це заявляють вчені Гарвардського університету.

Фахівці виявили, що підвищений рівень вживання насичених і транс-жирів пов’язаний з більш високим рівнем смертності. Заміна насичених жирів ненасиченими приносить велику користь для здоров’я, стверджують дослідники. Вершкове масло, сало і жир в червоному м’ясі вони пропонують виключити з раціону. Оливкова, рапсова і соєва олія краща для організму людини, цей принцип вчені вважають одним з основних у дієтичних рекомендацій.

Фахівці брали до уваги інформацію про стан здоров’я 126233 людей, що брали участь у двох великих і довгострокових дослідженнях. Респонденти давали відповіді на запитання анкети кожні 2-4 роки, розповідаючи про свої дієти, образ життя і фізичний стан. Протягом всього періоду спостережень зафіксували документально 33304 смерті.

Вчені встановили, що збільшення вживання транс-жирів на 2% було пов’язано з тим, що ризик передчасної смерті на протязі періоду дослідження підвищувався на 16%. Коли порівняли з тією ж кількістю калорій з вуглеводів, виявилося, що збільшення вживання насичених жирів на 5%, викликає підвищення загрози загальної смертності на 8%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button