Наука

Вчені знайшли фруктовий сік, який бореться з раком легенів

Рак легенів є одним з найпоширеніших видів важких захворювань

Рак легенів є однією з провідних причин смерті у всьому світі. Серед усіх видів раку він має один з найнижчих показників п’ятирічної виживаності. Відомо, що куріння тютюну та вживання тютюнових виробів значною мірою сприяють розвитку цього захворювання. Як же зупинити цю хворобу?

Клінічно доведено, що активні інгредієнти, що містяться в різних фруктах, мінімізують ризик хронічних захворювань, включаючи рак. Одним з них виявився Actinidia arguta, або актинідія гостра, — їстівний фрукт, який росте в японській префектурі Окаяма.

Використовуючи мишей, дослідники з Університету Окаяма під керівництвом доктора САКАЕ Арімото Кобаясі, показали, що сік цього фрукта і входить до його складу компонент ізокверцетин (isoQ) допомагають запобігти і зменшити поширення раку легенів.

A. arguta є одним з найбагатших джерел поліфенолів і вітаміну С. Раніше дослідники показували, що сік здатний позитивно впливати на запалення шкіри мишей. Як виявилося, за цим стоять водорозчинні і термочутливі фенольні сполуки (sar-j).

В рамках нової роботи вчені вирішили розглянути поліфенольну сполуку isoQ, яка могла мати антиканцерогенний потенціал.

Wikimedia

З цією метою команда індукувала ріст пухлини у мишей, використовуючи NNK, відому сполуку, що викликає рак, присутню в тютюнових виробах. Використовуючи серію експериментів та контрольних зразків, команда вивчила вплив sar-j та isoQ на пухлиногенез легенів у мишей.

Результати були обнадійливими: кількість пухлинних вузлів на легені миші у групі, яка отримувала ін’єкції NNK та пероральні дози соку A. arguta, була значно нижчою, ніж у групі, якій вводили лише NNK. Щобільше, пероральне введення isoQ також зменшило кількість вузликів у легенях миші.

Оскільки експерименти проводилися на мишах, вчені не можуть сказати, що сік буде ефективний для людини на 100%. Однак це дослідження має великий потенціал.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button