Здоров'я

Фастфуд ускладнює розумові процеси

Фастфуд ускладнює розумові процесиСпоживання фастфуду, навіть в продовж короткого періоду, негативно впливає на когнітивні функції людського мозку (здатності розуміння, пізнавання, вивчення, сприйняття). Про це повідомляють співробітники університету Нового Південного Уельсу.

Вчені вперше показали, що у гризунів, яких годували їжею з високим вмістом різних жирів і цукру, стала погіршуватися пам’ять лише за один тиждень. Слід зазначити, що у мишей, що поїдали здорову їжу і пили солодку воду, відзначався аналогічний ефект. У процесі експерименту вони з великим труднощами помічали зміну місця розташування предмета.

«Добре відомо, що ожиріння зазвичай викликає запалення в організмі, але до недавнього часу не знали, що воно може призводити і до змін у мозку. А самим дивним для нас став той короткий термін, за який погіршилася пам’ять. Такі попередні результати показують, що завдана шкода не підлягає відновленню. Це визначилося, коли гризуни відмовилися від жирних продуктів і переключилися на здорову їжу», коментує дане явище автор дослідження Маргарет Морріс.

Але деякі аспекти пам’яті у щурів вдалося зберегти. Всі гризуни володіли однаковою здатністю розпізнавати ті чи інші предмети після споживання здорової їжі, фастфуду, а також здорової з цукровмісних продуктів.

«Ми вважаємо, що ці результати можна віднести і до людей. Характер харчування впливає на мозок в будь-якому віці і стає ще важливіше, як тільки людина стає старше. Харчування завжди грає ключову роль в запобіганні різних когнітивних порушень. Люди похилого віку зі збідненим харчуванням більш схильні зіткнутися з такими проблемами», підкреслює Морріс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button