Інтернет

Сучасні мови в цифровому світі

Сучасні мови в цифровому світіВосени св’яткується Європейський день мов і організація META- NET, що об’єднує фахівців з 34 країн, опублікувала доповідь в якому дала оцінку сучасним європейським мовам їх виживанню цифровому світі.

Уваги дослідників сконцентрувалося на чотирьох факторах: доступність Інтернет-ресурсів на цій мові, наявність систем автоматичного перекладу, аналіз тексту і розпізнавання мови.

На першому місці, само-собою зрозуміло, виявилася англійська мова, але вона також заробила не найвищий бал – ” хорошист”. З інших тридцяти говорів найбільш низькі показники у латвійського, ісландського, литовського і мальтійського.

“Помірною” технічною підтримкою могли похвалитися нідерландська, німецька, французька, іспанська і італійська.”Фрагментарністью” грішать баскська, болгарська, каталонська, угорська, грецька і польська.

Сучасні мови в цифровому світі не можуть існувати без технологій, які повинні забезпечувати комп’ютерну обробку письмової та усної форм мови. Точніше, перевірка орфографії, граматики, діалогові системи, пошуковий інтернет, системи автоматичного перекладу.

Професор Ханс Ушкоріт (Ханс Uszkoreit), координатор META- NET висловив тривогу: “Результати нашого дослідження є найбільш тривожними. У більшості європейських мов не вистачає технологічних ресурсів або їх практично повна відсутність. Майбутнє таких мов в цифровому світі під загрозою “. Зауважимо також, що 21 мов з тридцяти, не пройшли тест на задовільну вимогу до сучасних мов у цифровому світі.

Дане спостереження не оминуло і російської мови. Зрозуміло чому – нею розмовляють сотні мільйонів людей, а в мережі інтернету використовують, як і , десятки мільйонів активних користувачів рунету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button