Здоров'я

Як навчитися вибирати ковбасу: 5 ознак якості продукту

Як навчитися вибирати ковбасу: 5 ознак якості продуктуЗапечене м’ясо корисніше для організму, ніж готові ковбасні вироби. Але, тим не менш, ковбаса, як і раніше залишається одним з найбільш зручних і популярних продуктів харчування.

Давно пішли ті часи, коли на прилавках наших магазинів можна було побачити не більше двох- трьох сортів ковбаси. Сьогодні вітрини супермаркетів ломляться від величезного асортименту ковбас всіх видів. Якість цих продуктів не завжди відповідає ціні і часто замість справжнього м’ясопродукту можна придбати його сурогат.

Що робить ковбасу «ковбасою»?

При виготовленні ковбаси виробники замінюють натурально м’ясо соєю, додають крохмаль, камедь і карагенан. Виробництво ковбасних виробів не обходиться також без різних хімічних добавок, ароматизаторів і фосфатів. Замість м’яса найчастіше використовують подрібнені низькосортні м’ясні обрізки, м’ясний порошок, отриманий з жил, хрящів і шкіри. І це в кращому випадку, адже іноді склад ковбаси просто неможливо ідентифікувати.

Як вибрати якісний продукт

Слід розуміти, що хімічні добавки є абсолютно у всіх сосисках і ковбасах. Питання – в ??якій кількості? Для того щоб купити самий «натуральний» продукт з представлених на прилавку, потрібно враховувати кілька показників.

1. Колір натуральної ковбаси не повинен бути червоним або рожевим, такою її робить добавка барвників і нітриту натрію. Після термічної обробки м’ясо набуває сірого кольору.

2. Ковбаса випускається в різних видах оболонки. Найякіснішою вважається натуральна. Будь-яка оболонка ковбаси повинна бути чистою і сухою, з чітким маркуванням.

3. Від технології виготовлення залежить допустимий термін зберігання. Варені ковбаси відносяться до швидкопсуючих продуктів. Термін зберігання якісної вареної ковбаси має бути не більше трьох діб. Найбільший термін зберігання у сирокопчених ковбас, він може сягати півтора місяця.

4. На етикетці має бути чітко вказано склад продукту, дата виготовлення, термін придатності, адресу виробника.

5. Натуральна ковбаса не повинна мати яскраво вираженого запаху. Сильний ковбасний аромат надають продукту ароматизатори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button