Здоров'я

Медики пояснили, які 4 кроки допоможуть очистити кишківник

Здоровий кишківник — це необхідна умова для засвоєння поживних речовин і хорошої роботи імунної системи. Певні ліки, а також порушення балансу кишкової флори завдають шкоди. Кишківник — це набагато більше, ніж «просто» травний орган. Багато хронічних скарг й захворювань викликані запаленням кишківника або, загострюються через його поганий стан. Можливі негативні наслідки: постійні інфекції, ожиріння, гормональні проблеми, такі як хвора щитовидна залоза, інсулінорезистентність та аутоімунні захворювання. Тому гастроентерологи радять, хоча б раз на три місяці робити очищення органу від шкідливих речовин. Для цього є 4 прости способи. Повідомляє blog.wellnessfx.com.

1. Уникайте всього, що може пошкодити слизову оболонку кишківника

Добре відомо, що деякі антибіотики можуть негативно впливати на кишкову флору. Інші ліки, такі як знеболюючі, також можуть впливати на систему травлення. Тому вам слід проводити реабілітацію кишківника в період, коли вам не потрібно приймати ці ліки.

Щоб вигнати шкідливі бактерії з органів травлення, є низка лікарських рослин, таких як шавлія, чебрець і корінь канадського апельсина. Їх треба заварювати, як чай. Також важливо пити багато води, щоб допомогти організму очиститися.

2. Заповнити відсутні травні ферменти й компенсувати вироблення шлункового соку

Травні ферменти допомагають розщеплювати окремі компоненти їжі на молекули, щоб організм їх переварював і використовував. Ці ферменти виробляються слинними залозами, слизовою оболонкою шлунка і кишківника, а також підшлунковою залозою, але часто їх недостатньо. Це призводить до розладу шлунка.

Діяльність шлункового соку можна направити в правильному напрямку: якщо соку занадто багато й є печія та рефлюкс, то покращити стан може відвар коріння солодки та препарат цинк-карнозин. Навпаки, якщо ви хочете підтримати утворення кислоти в шлунку, вам слід випивати склянку води з однією або двома ложками яблучного оцту перед кожним прийомом їжі.

3. Оновлення кишкової флори

Коли шкідливі бактерії зникають, важливо відновити заселення бактерій та мікробіом в кишківнику за допомогою «гарних» бактерій. Тому їжте багато салату і капусти. Особливо корисні ферментовані овочі, такі як квашена капуста.

Ви також можете підтримати це за допомогою пробіотика, який містить суміш штамів Lactobacillus і Bifidusbacterium. Його можна доповнити натуральними крохмалем з вівса, часнику чи цибулі, щоб додатково зміцнити кишкову флору.

4. Дайте час кишківнику відновитися

Стінкам кишківника потрібно трохи близько тижня, щоб відновитися і дозволити запаленню вщухнути. Ви можете допомогти йому з цим завданням, наприклад, цинком, корінням алтея і порошком L-глютамина. Останній є амінокислотою важливою для слизової оболонки. Крім того, корисним буде прийом вітамінів A, C, E й такого мікроелементу, як селен.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button