Земля

ФБР опублікувало результати аналізу “волосся снігової людини”

У 2019 році Федеральне бюро розслідувань США опублікувало документи, пов’язані з дослідженням зразків, які, гіпотетично, могли належати сніговій людині. Дослідження було здійснено понад сорок років тому, але відомо про нього стало тільки зараз.

У 1976 році Пітер Берн (Peter Byrne), ентузіаст, що займається пошуками снігової людини з 1946 року, попросив ФБР провести аналіз 15 зразків волосся і тканини невідомого походження. Відомство погодилося як виняток вивчити їх “в інтересах наукового дослідження”. Виявилося, що зразки належали якійсь тварині сімейства оленевих.

“Волосся, яке ви нещодавно відправили в лабораторію ФБР від імені інформаційного центру для пошуків йеті, були досліджені під мікроскопом в прохідному і відбитому світлі. В результаті було зроблено висновок, що вони належали тварині сімейства оленевих”, — йдеться в листі асистента директора відділу наукового і технічного обслуговування ФБР Джея Кокрена, відправленому на початку 1977 року.

Не зовсім зрозуміло, чому ці зразки досліджувалися ФБР і чи мали його співробітники достатню кваліфікацію для того, щоб визначити їх походження з точністю до сімейства тварин, але ставити ці питання треба не нам, а учасникам події.

Берн, якому на момент інтерв’ю було 93 роки, заявив телеканалу CNBC, що не залишив надію довести існування снігової людини. За його словами, за останні 50 років він виявив два або три ланцюжки слідів Єті в Гімалаях. Судячи зі слідів, у снігової людини по п’ять пальців на ногах. Водночас Берн визнав, що вони могли належати садху — індійським відлюдникам, які віддалилися від світу і відмовилися від матеріальних насолод.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button