Поради

Фекальний насос з подрібнювачем

Для приватних будинків і котеджів, а також різного роду підприємств установ завжди дуже актуальне питання очищення стічних вод. Для цього існує спеціальний прилад – фекальний насос. Від звичайного дренажного насоса він відрізняється тим, що здатний перекачувати води, де нерідко виявляються різного роду тверді частинки.

26-06-15-foto-600x488-1

Фекальні насоси бувають різних видів, але всі їх можна класифікувати за таким важливим принципом, як наявність або відсутність подрібнювача. Цей корисний пристрій допоможе вам уникнути непотрібних засмічень каналізаційних труб. Отже, давайте розглянемо особливості насосів, оснащених подрібнювачем, та їх відмінності.

Види фекальних насосів з подрібнювачем

Як відомо, насоси для фекалій бувають наступних видів:

 

  • Занурювальний – допомагає відводити стоки з побутового септика. Виготовляється з нержавіючої сталі або чавуну, стійких до агресивного середовища. У конструкції заглибленного насоса є поплавковий пристрій, завдяки чому робота приладу є автоматичною. Цей насос повинен розташовуватися нижче рівня стічних вод, фактично на дні ємності. Такі агрегати мають потужністю до 40 кВт. Занурювальні моделі фекальних насосів з подрібнювачем прості в експлуатації, їх нерідко купують для дачі.
  • Напівзаглибленні насоси менш універсальні, оскільки вони більш чутливі до розміру твердих домішок, які можуть міститися в стоках. Максимальний розмір такої частки складає 15 мм. Це небагато, але багато хто успішно користується таким насосом, підтверджуючи факт, що така пропускна здатність цілком підходить для побутових потреб. Зверніть увагу, що такі моделі насосів технічно неможливо забезпечити додатковим подрібнювачем, тому ваш вибір саме напівзаглибленний пристрій повинен бути спочатку виправданий.
  • Поверхневий насос відрізняється найнижчою вартістю серед усіх перерахованих моделей. До того ж він більш мобільний, оскільки розташовується на краю резервуара, а в ємність занурюється лише шланг. Але поверхневий тип насосів має свої суттєві недоліки: це мала пропускна здатність (діаметр твердих частинок не більше 5 мм) і порівняно низька потужність самого приладу. Слід зазначити і те, що при роботі при низьких температурах взимку стоки, що надходять по шлангу в агрегат, мають властивість замерзати, ускладнюючи роботу приладу і приводячи до поломок. Тому занурювальний насос має сенс купувати, якщо поблизу стічного резервуара є споруда для стаціонарної роботи приладу.

 

А тепер давайте розглянемо моделі насосів кілька найбільш популярних виробників.

Наприклад, насос німецької марки Grundfos SEG оснащений чавунним подрібнювачем, двома тепловими реле, що захищають двигун від випадкового перегріву, і спеціальним пристроєм, що забезпечує
регулювання робочого колеса приладу. Використовують дану модель найчастіше для довгої системи труб, що має велику протяжність і невеликий діаметр до 40 мм включно.

Модель «Sprut» має оптимальне співвідношення якості приладу та його ціни. Він має як поплавковий вимикач, так і 6-метровий кабель живлення. Зручно те, що даний насос для фекальних вод, оснащений подрібнювачем, здатний працювати автономно. Ріжучий механізм моделі, судячи з відгуків, працює ефективно, добре подрібнюючи великі частинки. Однак майте на увазі, що робоча температура не повинна перевищувати 40°С, тому цей насос не можна використовувати для каналізаційних труб, де йдуть стоки від пральної або посудомийної машини.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button