Всесвіт

«Феєрверк» невидимого гамма-випромінювання від тисяч блазарів нанесли на карту

Результати річного спостереження гамма-обсерваторії «Фермі» візуалізували у вигляді анімації.

Дослідники представили анімовану карту, яка показує найпотужніші джерела гамма-випромінювання. Невидимий «феєрверк» складений на основі спостережень Телескопа великої площі (LAT), встановленого на борту космічної гамма-обсерваторії «Фермі» (GLAST) з лютого 2022 по лютий 2023 року.

Пульсуючі кола являють собою більше 1 500 джерел гамма-випромінювання. В анімації кожен кадр представляє три дні спостережень. Зміна яскравості випромінювання з плином часу показано збільшенням радіуса окружності. Візуалізація побудована на основі набору даних про джерела радіовипромінювання, опублікованого у відкритому доступі в цьому місяці.

«Фейерверк» невидимого гамма-излучения от тысяч блазаров нанесли на карту

Візуалізація спостережень обсерваторії «Фермі». Жовте коло показує рух Сонця протягом року. Анімація: NASA’s Marshall Space Flight Center / Daniel Kocevski

Понад 90% джерел в наборі даних — це блазари, центральні області галактик, в яких знаходяться активні надмасивні чорні діри, що викидають релятивістські струмені (джети) в напрямку Землі. Ці потоки складаються з плазми, що містить високоенергетичні частинки.

Телескоп LAT, основний інструмент гамма-обсерваторії «Фермі», сканує все небо кожні три години. Він виявляє гамма-промені з енергією від 20 млн до більш ніж 300 млрд еВ (електрон-вольт). Для порівняння, енергія видимого світла в основному знаходиться в межах 2-3 еВ.

Дані спостережень гамма-обсерваторії «Фермі» тепер загальнодоступні в постійно оновлюваній інтерактивній бібліотеці. Астрофізики можуть використовувати зібрані відомості для вивчення природи надмасивних чорних дір, розташованих в центрах далеких галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button