Екологія

Туалетний папір шкодить навколишньому середовищу: відходи забруднюють воду і грунт токсичними PFAS-сполуками

Недавнє дослідження Університету Флориди показало, що токсичні хімікати PFAS містяться в туалетному папері з усього світу, що може стати значним джерелом забруднення водойм.

Photo by Colourblind Kevin on Unsplash

Відходи, що змиваються в туалетах, можуть бути значним джерелом забруднення води. Наприклад, у США щороку змивається понад 8 мільйонів тонн туалетного паперу. Хімічні речовини потрапляють в муловий осад стічних вод і потім розподіляються по орних землях в якості добрива або виливаються у водойми.

У ході дослідження було проаналізовано туалетний папір 21 великого бренду в Північній Америці, Західній Європі, Африці, Центральній Америці та Південній Америці, але назви брендів дослідження не називає.

Зазначається, що бренди, які використовували перероблений папір, містили таку ж кількість токсичних речовин, як і ті, які цього не робили, і, можливо, в туалетному папері не уникнути PFAS, кажуть автори дослідження.

Перевірка стічних вод на восьми очисних спорудах виявила в них велику кількість токсичного діефір поліфторалкілфосфату 6:2 (6:2 diPAP), який, ймовірно порушує репродуктивні ендокринні функції людини, йдеться в дослідженні.

PFAS-речовини можуть всмоктуватися навіть через шкіру людини, і робоча група дослідників зазначає, що цей вплив заслуговує додаткового вивчення. Не розглядалися в дослідженні і наслідки для здоров’я людей, які безпосередньо користуються забрудненим туалетним папером і цей вплив «безумовно заслуговує вивчення».

Однак, PFAS настільки поширені, що важко точно визначити їх джерело, що говорить про більш серйозну проблему, пов’язану з широким використанням хімічних речовин, кажуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button