Всесвіт

Цікаві факти про Венеру (фото та відео)

Венеру часто називають близнюком Землі, так як вона найближча нам за розміром планета Сонячної системи. Вчені визначили, що діаметр Венери дорівнює 12 100 кілометрів, що приблизно на 640 кілометрів менше, ніж у Землі.

Хоча її і називають близнюком Землі стан поверхні Венери зовсім інший, ніж у Землі. Вчені вважають, що на поверхні планети дуже жарко і сухо і що води в рідкому вигляді тут немає через занадто високі температури.

Стародавні астрономи називали Венеру і Фосфорус і Геперус, помилково вважаючи, що це небесне тіло, видиме ввечері та вранці – це два окремих космічних об’єкта. Планету пізніше перейменували в Венеру в честь римської богині любові і краси.

Венера обертається навколо Сонця практично по круглій орбіті, і середня її відстань від Сонця змінюється незначно. Щоб зробити оборот навколо Сонця, Венері необхідно 225 земних доби або на 140 діб менше, ніж Землі.

Обертаючись  навколо Сонця швидше, Венера обганяє її кожні 584 земних доби, перетворюючись з «вечірньої зірки» (видимої після заходу), в «ранкову зірку» (видиму перед сходом), а потім – навпаки.

Венера – це одна з двох планет, які обертаються навколо своєї осі за годинниковою стрілкою зі сходу на захід. Точно так само веде себе тільки ще одна планета, і це Уран.

Цікаві факти про Венеру

Через те, що Венера обертається навколо своєї осі дуже повільно (повний оборот здійснюється за 243 земних дні), день на Венері довший, ніж рік.

Коли за Венерою спостерігають із Землі, вона виглядає яскравіше, ніж будь-яка інша планета чи зірка на небі. У певний час року, це перше небесне тіло, яке можна побачити на заході – а в інший час останньою зіркою, яку видно вранці.

Венера постійно покрита щільними хмарами, що складаються з сірчаної кислоти, через які не можуть проникнути промені видимої частини спектра. З цієї причини астрономи не мають можливість побачити поверхню Венери через оптичні телескопи. Більшість знань про Венеру здобуто за допомогою радіолокаційних зображень отриманих з американських і радянських міжпланетних космічних станцій.

Цікаві факти про Венеру

Висока температура на поверхні Венери є результатом парникового ефекту. Через великі хмари, що складаються з сірчаної кислоти і оточують планету, і щільної атмосфери з двоокису вуглецю, майже вся сонячна енергія, що проникає через атмосферу, утримується під нею і нагріває поверхню планети.

Атмосферна оболонка планети дуже щільна, на поверхні середній тиск становить 9,3 МПа (в 93 рази більше атмосферного тиску Землі). Крім того повітря на 95% складається з вуглекислого газу, решта 4% припадає на азот. Під великим тиском повітря може збиратися в щільні хмари, які створюють потужні блискавки – в 1000 разів могутніші ніж на Землі. 

Сила тяжіння на Венері трохи менша, ніж на поверхні Землі. Якби людина, що важить на Землі 70 кг, прилетіла  на Венеру, там би вона важила близько 62 кілограмів.

Через те, що Венера трохи менша Землі і щільність її теж нижча, маса планети становить 80% від маси Землі.

Венеру вперше побачили з космосу в грудні 1962 року, коли безпілотний космічний апарат Марінер 2 пролетів на відстані 34 740 кілометрів від планети, через 35 місяці після того, як він стартував з Землі. Це була перша планета (за винятком Землі), яку побачили з космосу.

Читайте також: 

Космічний апарат Венера 7, який успішно приземлився на Венері 15 грудня 1970, був створений в Радянському Союзі. До цієї дати кілька апаратів пролетіли повз поверхню планети, а Венера 7 врізалася в планету в 1966 році.

До недавнього часу Венера відвідували частіше, ніж будь-яку  іншу планету: поруч з нею або на її поверхні побувало 18 радянських і 6 американських космічних апаратів. У наші дні найбільш відвідуваною планетою стає Марс.

Вчені сумніваються, що на Венері може існувати будь-яке життя – надто вже висока температура на поверхні планети.

Поверхня Венери візуально схожа на справжнє пекло. По землі розтікається розпечена лава з вулканів, утворюючи величезні лавові океани. Оскільки товщина кори тонка (20 км), то це дає можливість лаві досить легко пробитися через неї. Тому виверження вулканів на Венері – часте явище. Так само планета вважається вулканічно  активною планетою в Сонячній системі.

Цікаві факти про Венеру

Цікаві факти про Венеру

Венера – це друга планета від Сонця і найближня планета до Землі. Відстань між Венерою і Землею варіюється від 38,13 млн. кілометрів, коли вони розташовані найближче, а максимальна відстань становить 260 700 000 кілометрів.

Геологи вважають, що колись на Венері були великі запаси води, приблизно такі ж, як і на Землі. Але вода висохла приблизно 300 мільйонів років тому, після того як збільшилася інтенсивність сонячного випромінювання. Саме тому вам і не вдастся порибалити на Венері, навіть якщо ви вже заскочили в рыболовный магазин і придбали снасті.)))

На Венері зафіксовано понад 1600 вулканів. Вулкан Максвелл – найвища гора на Венері, а також друга найвища точка в Сонячній системі (після вулкана Олімп, розташованого на Марсі). Висота вулкана становить 11 км над середнім рівнем поверхні. Її вершина вважається найхолоднішим (близько 380 ° C) і найбільш розрядженим (тиск 59 атмосфер) місцем на Венері.

Цікаві факти про Венеру

Цікаві факти про Венеру

Так як Венера дуже повільно обертається навколо своєї осі, тут немає зміни пір року – вона просто постійно «смажиться» з усіх сторін.

Вчені вважають, що Венера сформувалася, в основному, після вулканічних процесів, завдяки великій кількості виверження вулканів, розливів лави, формуванню кратерів і гірських хребтів на поверхні планети.

На відміну від інших планет, на Венері немає кратерів менше, ніж 2 км в поперечнику. Астероїди меншого розміру просто не долетять до поверхні планети, щезнувши в її надзвичайно щільній атмосфері.

Цікаві факти про Венеру

Цікаві факти про Венеру

Так як атмосфера Венери ніколи не проясняється  від величезних мас  хмар, побачити з її поверхні Сонця або Землю не можливо.

На Венері дме постійний сильний вітер, який змушує хмари зробити повний оборот навколо планети за четверо земних діб.

У той час як екваторіальний діаметр Землі майже на 4,5 км більше діаметра виміряного між полюсами, ці два діаметра Венери приблизно однакові, що робить планету практично ідеальною сферою.

На Венері немає відчутного магнітного поля (такого, яке є на Землі), і це навело вчених на припущення, що рідке ядро планети,  швидше за все, набагато менше, ніж у Землі.

Венера і Меркурій є єдиними планетами нашої системи, у яких немає природних супутників.

Венера, найяскравіша з планет. Вона сяє настільки сильно, що в безмісячну ніч вона цілком може відкидати тінь на Землю.

Наостанок відео, чи можливе життя на Венері:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button