Людина

Фільми визнані вченими “зброєю масового впливу”

Коли людина дивиться фільм, її мозок моментально реагує. І реакція ця схожа з реакцією інших глядачів, з’ясували співробітники Університету Аалто. Вчені розробили досить швидкий метод, який допоміг поспостерігати за моментальними змінами в роботі мозку під час перегляду фільму, розповідає The Financial Express.

perehliad_filmiv_45

Фільми дозволили фахівцям досліджувати роботу мозку в умовах, наближених до природних. Зазвичай у подібних наукових роботах використовується простий стимул начебто окремих картинок або схем. А от фільми створюють багаторівневі зміни в мозку. Незважаючи на складність стимулу, схеми мозкової активності у різних людей виявилися дуже схожі і піддавалися дослідженню.

Читайте також: Цікаві факти про фільми

Подібні синхронізовані сигнали були виявлені в зонах мозку, пов’язаних з первинною обробкою візуального стимулу, фіксуванням руху та людей, з координацією рухів і когнітивними функціями. За словами фахівців, можливо, вся справа у змісті фільмів.

До цього схожі вишукування зверталися до функціональної магнітної томографії. Однак більш чітке зображення вдалося отримати з магнітоенцефалографії. Вона прискорює процес дослідження і полегшує аналіз активності мозку на великих частотах. В останньому дослідженні магнітоенцефалографія поєднувалася з апаратним методом пошуку схожих сигналів в масиві даних мозкової активності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button