Людина

Американські дослідниці з’ясували, чому жінки по всьому світу все частіше відмовляються від шлюбу

Середній шлюбний вік неухильно зростає, і по всьому світу все більше жінок відмовляється виходити заміж і заводити дітей. Американські дослідниці спробували відповісти на питання, чому так відбувається.

Photo by Daniel Foster on Unsplash

Середній вік жінок, що вступають в шлюб, постійно зростає: якщо в 1950-х роках звичайною справою були 20-річні наречені, то зараз жінки набагато пізніше замислюються про створення сім’ї.

Також помітно збільшується число людей, які відмовилися від шлюбу зовсім: за останні десять років кількість зареєстрованих шлюбів помітно знизилося, а кількість розлучень залишилося на тому ж рівні: 89 відсотків населення світу живуть в країнах з падаючим рівнем шлюбності, і вчені задаються питанням, в чому причина.

Як повідомляється на інформаційному сайті Х’юстонського університету (США), в ході дослідження вчені проаналізували життєві історії та історії шлюбів жінок по всьому світу, охопивши кілька років, а то й десятиліть. Це дозволило порівняти отримані дані з культурною і соціальною обстановкою в країні і виявити основні причини, чому жінки відмовляються від життя у відносинах з постійним партнером.

Виявилося, основні причини, чому жінки вважають за краще безшлюбність, досить прості: це незалежність, можливість мати кілька сексуальних партнерів, розширення кар’єрних можливостей і велика безпека (нагадаємо, що щорічно тисячі жінок гинуть від рук чоловіків в результаті домашнього насильства). Замість того щоб вступати в постійні відносини з одним партнером, жінки задовольняють свої потреби в емоційній близькості через тісну і ніжну дружбу, а також через спілкування з рідними і близькими.

При цьому автори дослідження підкреслюють, що їх результати не підтримують і не засуджують жінок, які відмовилися від шлюбу. Замість цього вони пропонують задуматися про те, що бачення жіночого заміжжя як єдино правильного, «природного» стану справ може бути помилковим. Оскільки сьогодні жінка цілком може сама себе забезпечити, її партнеру доведеться запропонувати їй щось більше, ніж загальний гаманець і можливість виховувати дітей, щоб вона відмовилася від своєї незалежності заради вступу в зареєстровані відносини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button