Людина

Фінські вчені розповіли, чим корисна сауна

Фінські вчені в результаті дослідження з’ясували, що при регулярному відвідуванні сауни знижується ймовірність підвищення кров’яного тиску. З більш детальними результатами наукової роботи можна ознайомитися на сторінках видання American Journal of Hypertension.

Підвищення артеріального тиску спостерігається у разі надто великої сили тиску крові на стінки артерії, а це, безумовно, позначається на здоров’ї. Втім, завдяки деяким видам діяльності можна знизити ризик підвищення артеріального тиску приблизно на 50%. Це виходить зробити тим людям, які 5-7 разів на тиждень ходили в сауну. У дослідженні брали участь близько 1,6 тисячі людей середнього віку без будь-яких проблем зі здоров’ям, лише мала частина з них страждала від гіпертонії.

Виявляється, ризик виникнення вищеназваного стану знижується майже на чверть серед тих, хто відвідує лазню 2-3 рази в тиждень, якщо робити це вдвічі частіше – показник складе вже 46%. Вчені пов’язують це із захисним механізмом, при якому температура тіла в сауні піднімається, що викликає розширення судин. Сталість у цьому відношенні може поліпшити внутрішній шар судин, а це добре впливає на кров’яний тиск, підсумували вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button