Людина

У США рекордно скоротилася частка білого населення: що чекає країну і світ в майбутньому

Останні дані перепису населення 2020 року, опубліковані 12 серпня, показали, що кількість білошкірих неіспаномовних жителів США вперше впало. За даними Бюро перепису населення, Сполучені Штати за останні 10 років стали «більш різноманітними в расовому й етнічному відношенні».

Як повідомляє CNN, в період з 2010 по 2020 рік «біле» населення Сполучених Штатів скоротилося на 8,6%. Це найнижчий показник за історію перепису. У 2010 році частка білошкірого неіспаномовного населення становила 63,7%, а у 2020 році – 57,8%. Зараз в США 57,8% білих, 18,7% латиноамериканців, 12,4% афроамериканців і 6% азіатів.

Важливо відзначити, що найбільший ріст серед груп меншин за останнє десятиліття спостерігається в азіатського населення США, яке виросло на цілих 35%. При цьому латиноамериканське населення зросло на 23%, а афроамериканське – всього на 5,6%.

«Населення США набагато більш різноманітне в расовому та етнічному відношенні, ніж ми спостерігали в минулому», – сказав Ніколас Джонс, співробітник Бюро перепису населення.

Що чекає США в майбутньому?

Ще у 2008 році дослідницький центр Pew Research Center склав прогнози, згідно з якими до 2050 року в США біле неіспаномовне населення становитиме всього 47%. Латиноамериканське населення виросте до 29%, а азіатське – до 9%. При цьому частка чорношкірих залишиться приблизно в тій же пропорції, що і зараз.

Що чекає світ у майбутньому?

Прогнози ООН показують, що в найближчому майбутньому буде продовжуватися зростання чисельності населення світу. При цьому до 2050 року на Землі будуть проживати від 8,3 до 10,9 мільярда осіб.

Експерти припускають, що до 2025 року Китай перестане бути найбільшою державою за чисельністю населення – його обжене Індія.

При цьому, найвищі темпи зростання населення показує Африка. За оцінками ООН, до 2050 року в Африці буде проживати понад 2,5 мільярди осіб (зараз населення Африки становить близько 1,3 мільярда).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button