Всесвіт

Фізики пояснили, чому не виходить знайти темну матерію: вона в іншому вимірі

Фізики з Каліфорнійського університету в Ріверсайді припустили , що в просторі-часі є додатковий вимір, в якому і треба шукати темну матерію.

Американські фізики теоретично обгрунтували, чому дотепер не вдалося виявити темну матерію: вони припустили, що в просторі-часі є додатковий вимір, де вона знаходиться.

На їхню думку, фактично невидимі частинки взаємодіють між собою за допомогою невідомої темної сили, внаслідок чого перестають поводитися як частки і стають зовсім невидимими.

“Ми живемо в океані темної матерії, але дуже мало знаємо про те, чим вона може бути. Ми знаємо, що вона існує, але не знаємо, як її шукати, і не можемо пояснити, чому не виявили її там, де ми цього очікували. За останнє десятиліття фізики прийшли до розуміння того, що взаємодіями темної матерії можуть управляти приховані темні сили. Вони можуть повністю переписати правила того, як слід шукати темну матерію”, – говорить Філіпа Танедо, доцент фізики і астрономії

Автори довели, що дія темних сил, завдяки яким частки взаємно притягуються або відштовхуються, можна описати за допомогою математичної теорії додаткових вимірів.

Танедо зазначає, що, можливо, ідея про кілька виміри може здатися незвичайною, проте це відомий математичний прийом для опису тривимірних квантово-механічних полів, що не містять звичайних частинок. У математиці він називається голографічним принципом. Вважається, що для опису природних систем він не підходить.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button