Технології

Зроблено важливий крок до створення квантових комп’ютерів

Американським ученим вдалося просунутися у виправленні помилок, які впливають на квантові обчислення. Квантові комп’ютери могли б значно перевершити звичайні комп’ютери по своїй потужності, однак їх розробка просувається вкрай повільно.

02-05-15-foto-600x314-1

Фахівці з дослідницького центру IBM продемонстрували новий метод коректування помилок у квантовому методі обчислень. Деталі розробки опубліковані в журналі Nature Communications.

У класичних комп’ютерах базовою одиницею обчислень є байти, які записуються у вигляді рядка з нулів та одиниць. У квантовій системі їх еквівалентом є кубіти, які можуть бути і одиницями і нулями одночасно. Теоретично саме ця властивість кубітів дає квантовим комп’ютерам більш потужну обчислювальну силу.

[ads2] Однак на квантові системи можуть впливати високі температури, електромагнітне випромінювання і дефекти в матеріалах. Труднощі, пов’язані з контролем і усуненням таких помилок є серйозними перешкодами на шляху створення квантових комп’ютерів.

Масштабування

У IBM навчилися розпізнавати і вимірювати два основних типи квантових помилок, які будуть виникати у всіх цих квантових комп’ютерах. Одна з них пов’язана з пропуском окремих кубітів, а інша — з пропуском цілих обчислювальних фаз.

Досі вчені могли визначати або один, або інший тип помилки, але не обидва одночасно, пояснює співавтор дослідження Джей Ґамбетта.

Команда вчених показала свій варіант протоколу захисту від помилок: квадратна решітка з чотирьох надпровідних кубітів на чипі розміром трохи більше 6 мм. У IBM запевняють, що квадратна форма масштабується легше, ніж лінійні масиви, які використовувалися іншими дослідниками.

За словами професора Алана Вудварда з Університету Суррея, розробка вчених — це великий крок вперед, однак про «революції» говорити поки рано.

Читайте також: 

“Всі знають, що виправлення помилок вкрай важливо для квантових обчислень, оскільки помилки виникають через те, як влаштовані самі кубіти. Але це не перша спроба вирішити цю проблему”, — сказав Вудвард.

Наприклад, лише місяць тому свій варіант корекції помилок представила група американських фізиків.

За словами експерта, «темною конячкою» залишаються топологічні квантові обчислення, які більш стійкі до помилок. Цей метод при підтримці Microsoft розробляє група вчених з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button