Наука

Вчені встановили, хто найчастіше хворіє на грип

Американські вчені з Мічиганського Університету в Енн-Арбор (University of Michigan) в ході дослідження встановили, хто найчастіше хворіє на грип. Результати досліджень опубліковані в науковому виданні PLoS One.

Ученые установили, кто чаще всего болеет гриппом

За словами вчених, щороку вірус грипу забирає життя тисяч хворих. Складнощі у його лікуванні полягають у тому, що існує три типи — А, В і С, і медикам складно передбачити, який із них отримає поширення в наступному сезоні. Завдяки вакцинації можна досягти імунітету лише до одного штаму захворювання. Якщо людина не щеплена і захворіє, то ймовірність зараження і швидкість одужання буде залежати тільки від сил організму, а також активності імунної системи.

Довгий час вчені досліджують ймовірність зараження тим чи іншим типом вірусу і досягли непоганих результатів в даному напрямку. Тепер група медиків під керівництвом Бетсі Фоксмен провела дослідження за участю 500 сімей з Нікарагуа. Вчені хотіли з’ясувати, як вірус передається між родичами.

Під час дослідження вчені брали аналізи крові, мікрофлори носа і рота відразу після того, як один з членів сім’ї захворів на грип. За результатами досвіду з’ясувалося, що передача вірусу залежала від того, які мікроби є в слизовій хворих і здорових людей. Так, мікроби Alloprevotella і Prevotella підвищували ймовірність захворювання, а Bacteroides vulgatus не давали поширитися інфекції.

За словами фахівців, мікрофлора носа і рота впливають на імунітет і примушують його боротися з вірусом. Зазначається, що «правильні» бактерії рідше зустрічаються серед дітей і літніх людей, що пояснює їх часті хвороби. При модифікації мікрофлори їх можна захистити від зараження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button