Всесвіт

Фізики пояснили, як формуються полярні сяйва на Марсі

Хоча вчені знали про окремі полярні сяйва на Марсі, природа їх утворення залишалася маловивченою. Результати нового дослідження публікує Journal of Geophysical Research: Space Physics.

У новому дослідженні фізики вивчили дискретне полярне сяйво. Воно відбувається в основному вночі в південній півкулі Червоної планети. На Марсі існує три типи полярних сяйв: протонне, розсіяне і дискретне. Жодне з них не видно неозброєним оком. Щоб їх спостерігати, потрібно використовувати спеціальне обладнання.

Хоча вчені знали про окремі полярні сяйва на Марсі, природа їх утворення залишалася маловивченою. Все тому, що у Червоної планети немає глобального магнітного поля, такого як у Землі, яке є основним тригером їх появи.

Дискретне полярне сяйво на Марсі визначається взаємодією між сонячним вітром – постійним потоком заряджених частинок від Сонця – і магнітними полями, створюваними корою на південних широтах Марса. Вчені виявили, що природа цієї локалізованої взаємодії і призводить до появи Аврори.

“Наш головний висновок полягає в тому, що всередині області сильного поля земної кори частота виникнення полярних сяйв в основному залежить від орієнтації магнітного поля сонячного вітру. А за межами області сильного поля земної кори – від динамічного тиску сонячного вітру”, – зазначають автори дослідження.

В ході нового дослідження вчені провели понад 200 спостережень дискретного полярного сяйва на Марсі, використовуючи дані космічного корабля Mars Atmosphere and Volatile EvolutionN (MAVEN).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button