Всесвіт

Астероїди і комети доставляють на Марс органіку

Астероїди і комети грають більш важливу роль в доставці органічних молекул на Марс, ніж вважалося раніше. До теперішнього часу вчені припускали, що органічні речовини на Марс потрапляють в основному з частинками пилу міжпланетного простору. Однак нова комп’ютерна модель, побудована міжнародною командою дослідників, вказує на те, що приблизно одна третя частина матеріалу потрапляє на планету з кометами і астероїдами.

У 2015 р. ровер Curiosity відкрив залишки органічних молекул на Марсі. У спробі з’ясувати походження цих молекул була висунута гіпотеза, згідно з якою молекули органічних речовин, що потрапили на планету з частинками космічного пилу. Такі частинки знаходяться всюди навколо нас. Наприклад, Землю оточує велика кількість таких частинок, які входять в атмосферу і стають видні на небі у складі метеорних потоків.

Однак іншим можливим шляхом доставки органіки на Марс є доставка з астероїдами і кометами. Для перевірки цієї гіпотези вчені на чолі з Катериною Францевою побудували комп’ютерну модель нашої Сонячної системи, що включає сотні тисяч астероїдів і комет, і розрахували її з використанням суперкомп’ютера Peregrine Гронінгенського університету, Нідерланди.

Розрахунки показали, що на Марс щорічно потрапляє 192 тонни вуглецю. Приблизно 129 тонн (67 відсотків) вуглецю приходять з частинками пилу міжпланетного простору. Однак при цьому решта органічного матеріалу припадає на астероїди (50 тонн вуглецю на рік, 26 відсотків) і комети (13 тонн, 7 відсотків).

Висновки з цього дослідження дозволяють сформулювати нові вимоги до майбутніх і поточних марсіанських місій. Членам наукових команд, які працюють з марсіанськими роверами, слід звернути більш пильну увагу на ударні кратери, які утворені в результаті падіння астероїдів на поверхню планети – в цих місцях може бути виявлено велику кількість органіки, вважають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button