Всесвіт

Бенну класифікували як активний астероїд

Вчені проаналізували дані про астероїд Бенну, зібрані автоматичною міжпланетною станцією OSIRIS-REx, і класифікували астероїд як активний.

Бенну классифицировали как активный астероид
Lauretta et al./Science (2019)

Активними астероїдами вважають малі об’єкти Сонячної системи, які мають звичайні для астероїдів, орбіти, при цьому демонструючи і певний рівень активності, наприклад виробляючи пилові викиди.

У новому дослідженні вчені на чолі з Данте Лауреттою (Dante Lauretta) вивчили дані, отримані зондом OSIRIS-REx, і прийшли до висновку, що астероїд Бенну може бути класифікований як активний. Система камер апарату TAGCAMS зареєструвала три великих пилових викидів з поверхні Бенну, які відбулися 6 і 19 січня та 11 лютого поточного року; були зафіксовані й інші подібні події, проте вчені не впевнені в їх правдивості.

Дослідники визначили, що джерела викидів знаходяться в південній півкулі Бенну і в екваторіальному регіоні, при тому що яких-небудь серйозних геологічних відмінностей від інших територій вони, мабуть, не мають. В період з 31 грудня по 18 лютого 2019 року астероїд, як виявили фахівці, втратив близько кілограма своєї маси, при тому що середня швидкість убутку маси склала 10-4 грамів в секунду (що істотно менше, ніж у випадку з іншими активними астероїдами).

Вчені припускають, що пилові викиди на Бенну можуть бути пояснені трьома способами — або зіткнення астероїда з метеоритами, або дегідратацією філлосілікатів, складових речовина астероїда, або ж руйнуванням порід в результаті вибухів через різке нагрівання і охолодження.

Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі Science.

Найближчим часом фахівці місії OSIRIS-REx повинні вибрати одне з чотирьох імовірних місць для забору ґрунту з Бенну.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button