Технології

Flora Robotica – симбіоз роботів і рослин (відео)

Шість науково-дослідних компаній з Данії, Польщі, Австрії та Німеччини під егідою Євросоюзу приступили до реалізації проекту Flora Robotica, який ставить перед собою дуже нетривіальну задачу: створити «розумні» архітектурні елементи з застосуванням робототехнічних систем і рослин. В результаті планується налагодити симбіотичні зв’язки таким чином, щоб рослини надавали роботам більш природний вигляд, а роботи дбали про співіснуючих поруч з ними рослинах.

118290fb33aef463f653771513c01914

 

Створені таким чином пари з роботів і рослин будуть цілком незалежними автономними системами. Роботизовані механізми будуть здійснювати поливання, очищення і переміщення рослин за рухом сонячних променів. Самі роботи мають модульну конструкцію, кожна деталь якої націлена на виконання певних функцій. Одні частини відповідають за полив, інші — за переміщення. Крім того, у складі є також додаткові модулі, здатні притримувати крихкі частини рослин, здійснювати догляд за пошкодженими частинами і навіть створювати певний мікроклімат на кшталт збільшення вологості навколо рослини.

Програма Flora Robotica існувала в тестовому режимі на протязі одного року, і зараз проект вийшов із стадії закритих випробувань. Як стверджують автори, високий рівень мобільності їх системи дозволяє буквально на ходу змінювати внутрішній і зовнішній інтер’єр приміщень, створюючи безліч варіацій: від квітучих висячих садів до інтер’єру в стилі «хай-тек». Для демонстрації того, що вдалося досягти за рік існування проекту, автори випустили демовідео, доступне нижче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button