Всесвіт

Фобос буде зруйнований Марсом

Вчені назвали терміни руйнування Марсом одного з двох своїх супутників — Фобоса.

11-11-15-foto-600x593-1

Про це, як повідомляється на сайті НАСА, планетологи розповіли в ході 47-ї щорічної зустрічі Планетарного відділу Американського астрономічного товариства в штаті Меріленд.

Відповідно до моделі, запропонованої авторами, приблизно через 30-50 мільйонів років гравітаційне тяжіння Марса призведе до руйнування Фобоса на більш дрібні фрагменти, частина яких впаде на поверхню планети.

До таких висновків планетологи дійшли, проаналізувавши поширення тріщин (канавок) в околиці кратера Стікні. Вони, як з’ясували дослідники, утворилися не через зіткнення Фобоса з астероїдом, а в результаті виникнення внутрішніх напружень у небесного тіла.

Читайте також: 

Поява деформацій вчені пов’язують з двома основними чинниками. По-перше, Фобос (радіусом 11,1 кілометра) знаходиться на відстані шести тисяч кілометрів від поверхні Марса. Це робить його найближчим до своєї планети супутником у Сонячній системі.

За розрахунками вчених, кожні сто років супутник стає ближче на два метри до своєї планети. По-друге, Фобос має всередині безліч порожнин, які становлять приблизно чверть від його загального обсягу, тоді як зовні небесне тіло вкрите стометровим шаром реголіту.

Вперше тріщини на супутнику Марса виявила станція Viking. Аналогічні структури спостерігаються на Тритоні — супутнику Нептуна. На думку вчених, з плином часу Тритон так само, як і і Фобос, розірве гравітаційне тяжіння своєї планети.

Кнопка «Наверх»
Закрыть