Всесвіт

Інженери розробляють ядерні міні-реактори для космічних місій

Каліфорнійська компанія Radiant розробляє портативний ядерний міні-реактор. Його збираються використовувати в областях, де інші форми виробництва електроенергії виявляються непрактичні.

Компанія Radiant частково складається з колишніх працівників SpaceX: її співробітники створюють першу систему вироблення електроенергії, яка може працювати де завгодно.

На думку співзасновника компанії, Дуга Бернауера, міні-реактори — це найперспективніший спосіб забезпечити енергією поселення на Марсі. Також технологію можна використовувати й на Землі, наприклад, у важкодоступних місцях або в районах після стихійного лиха.

Потужність міні-реактора, який створюють в компанії, понад 1 МВт — цього вистачить, щоб живити енергією тисячу людей протягом восьми років. А кількох установок достатньо, щоб забезпечити енергією ціле місто або військову базу. Реактор призначений для розміщення в транспортному контейнері, його можна перевозити по дорогах, на кораблях і авіатранспортом.

Також розробники отримали два патенти, які допоможуть зробити міні-реактор максимально екологічним. Перша технологія пов’язана з дозаправленням реактора паливом: інженери навчилися робити це за менший час. Друга технологія допомагає більш ефективно відводити надлишки тепла від активної зони реактора.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button