Всесвіт

З’ясувалося, звідки галактики беруть “паливо” для нових зірок і планет (відео)

Астроном виявила резервуари з газом, які оточують галактики. Завдяки їм формуються нові зірки і планетарні системи.

Більшість галактик, в тому числі і Чумацький Шлях, ростуть завдяки накопичення нового матеріалу і перетворення його в зірки. Однак звідки він береться і як потрапляє в галактики для створення зірок, залишалося невідомим.

У нещодавно опублікованому дослідженні астроном Університету штату Арізона Санчайєта Бортакур виявила резервуари “палива”, що оточують галактики, і з’ясувала, як воно може потрапляти в них для формування нових зірок і планетарних систем. Її дослідження опубліковано в Astrophysical Journal Американського астрономічного товариства.

Попередні дослідження в області зореутворення припускали, що деякі галактики виробляють більше зірок, ніж дозволяють їх запаси зіркоутворюючого газу. Так Бортакур припустила, що новий газ повинен надходити в галактики ззовні і таким чином підтримувати формування нових зірок і планет.

Щоб визначити місце походження газу, Бортакур використовувала статистичний метод, відомий як взаємна кореляція (для вимірювання зв’язку між двома величинами), і дані з двох загальнодоступних астрономічних каталогів: огляду ALFALFA з телескопа Аресібо і огляду HST/COS космічного телескопа «Хаббл». За допомогою цих даних вона змогла кількісно визначити, як багаті газом галактики пов’язані з хмарами, видимими в міжгалактичному середовищі.

Анімація слабких паливних резервуарів, що оточують галактику, що дозволяє їй формувати нові зірки і планетні системи. Надано: Ширін Дулінг / ASU

В якості наступних кроків вона сподівається визначити шляхи, по яких ці газові хмари можуть досягти внутрішніх областей галактик, де формуються зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button