Авто

Ford буде робити автомобілі з помідорів

Компанія Ford уклала незвичайне партнерську угоду з виробником томатного кетчупу Heinz. Разом дві компанії будуть шукати можливості використання помідорів в якості основної сировини для виробництва деяких автомобільних компонентів.

foto_cikavosti_21.06.2014-01_resized

У Heinz в ході виробництва залишається величезна кількість відходів – шкірки, насіння і стебел томатів. Вирішивши спробувати пустити ці відходи на добру справу, керівництво Heinz звернулося до компанії Ford, запропонувавши спільними зусиллями розробити композитний біопластик на основі томатів. За словами фахівця Ford по дослідженню пластмас Еллен, перед компанією стоїть завдання розробити легкий і міцний матеріал, виробництво якого при цьому було б максимально екологічним.

Читайте також: Ford представив нові бюджетні моделі в Індії і Бразилії

Звернутися саме до Ford в Heinz вирішили невипадково: американський автовиробник активно займається вивченням матеріалів на основі вторинної сировини. Компанія вже створювала центральну консоль на основі целюлози, деталі салону з кокосової шкаралупи і подушки крісел з сої. Крім того, в минулому році за підтримки Coca-Cola був створений прототип автомобіля з використанням пластику від пляшок.

Залишки томатів планується пустити на виготовлення дрібних деталей і елементів салону. Наприклад, з них можуть бути виготовлені джгути-кріплення для проводки. Але це не означає, що вони будуть червоного кольору і пахнути помідорами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button