Технології

Перший у світі квантовий комп’ютер?

Компанія-виробник квантових комп’ютерів D-Wave весь час була під пильним наглядом. Хоча вона називає свою ЕОМ квантовим комп’ютером, багато скептиків сумніваються, чи квантова фізика в даній машині, або вона симулює ці процеси, використовуючи класичну механіку. Група дослідників вирішила перевірити компанію D-Wave. І що виявилося в результаті? Вони підсумували, що D-Wave в дійсності є квантовим комп’ютером. Отож.

foto_cikavosti_20.06.2014-012_resized

 

Google спільно з NASA вірять, що квантові комп’ютери – це цінний інструмент для аналізу великого обсягу даних, а також вони є ключем до створення реального штучного інтелекту. Але квантові комп’ютери набагато більш складні, ніж звичайні. Наприклад, ПК або ноутбук використовують бінарні величини в обчисленнях, тобто біт дорівнює нулю або одиниці. А квантові комп’ютери обчислюють за допомогою кубітів, які можуть мати значення, рівне нулю, одиниці або одночасно обом. Вони обчислюють ймовірність, виконуючи багато обчислень одночасно. Тому квантові комп’ютери працюють набагато швидше, ніж стандартні, і вирішують виключно важкі завдання, які можуть виявитися не під силу звичайним комп’ютерам.

Читайте також: Квантовий інтернет

Справжня магія відбувається при квантовій заплутаності. Дане явище означає, що групи інформації взаємодіють одна з одною таким чином, що створюється квантовий стан. В квантовому комп’ютері це відбувається, коли два кубіта перестають бути окремими частками і стають взаємозалежними (такий стан називається суперпозиція). Якщо є два кубіта, і стан одного з них змінюється, то стан іншого також повинен змінитися, доповнюючи перший. Якщо виміряти один кубіт, то можна передбачити, що представляє із себе другий. Це дозволяє квантовим комп’ютером досліджувати всі можливі результати обчислень і вибрати найбільш ймовірний. Він виконує сценарії кілька разів і видає найбільш ймовірне рішення. Особливість даної технології полягає в тому, що квантовий комп’ютер виконує все це одночасно, а не послідовно.

Скептики сперечалися про те, чи є D-Wave справжнім квантовим комп’ютером або ж це всього лише імітація. Вони не вірили в те, що заплутаність відбувається всередині машини, або в те, що квантовий стан можна досягти в принципі. Проте нещодавно дослідники вивчили один з кубітів, використовуючи його для вимірювань інших, що знаходяться навколо кубітів. Виявилося, що поведінка кубітів було такою, яка може бути тільки після заплутаності.

Читайте також: Як розвиватимуться комп’ютери в найближчі 100 років?

Це не означає, що D-Wave – це зразок квантового комп’ютера. Насправді, D-Wave не пройшов тест на оцінку продуктивності. Також усередині машини не виникає досить заплутаного стану, щоб вона працювала так швидко, як ми того очікуємо: комп’ютер D-Wave складається з 512 кубітів, але тільки близько 100 з них дійсно використовуються. Можливо, через якийсь час-більша машина з кубітами, які працюють більш ефективно, стане тим квантовим комп’ютером, про які ми мріємо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button